Kupno psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu nadchodzi ten dzień, gdy nasze dziecko ogłasza nam, iż pragnie mieć w domu zwierzątko. To dosyć istotna kwestia i należy się nad nią dobrze zastanowić. Na pewno nie możemy zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu szkrabowi, że zgadzamy się na to, tylko po to, aby przestało nas tą prośbą męczyć. Oszukiwanie malca przyniesie jeszcze gorsze skutki niż brak zgody. Zanim jednak zadeptamy marzenia dzieciaka o zwierzątku, przeanalizujmy wszystko na spokojnie.


Pies rasy mastif tybetański
Twórca: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, porozmawiajmy z maluchem o odpowiedzialności za zwierzę. Powiedzmy mu, że jest to żywe stworzonko, które jest od nas zupełnie zależne. Musimy je karmić i pielęgnować - z pomocą tego rodzaju przedmiotów. Jeżeli nasze dziecko pojmie to i zechce przestrzegać wszelkich zasad, możemy pomyśleć o zwierzaku.

Najczęściej wybieramy pieska.

Czekasz na następny post? Śpieszę zawiadomić Cię, że istotna strona (www.alpaki.pl/) jest już skończona. Zatem zachęcam do przejrzenia jej.

Pies to od prawieków najlepszy towarzysz człowieka. Jak dotąd się nie przytrafiło, by oddany pies zdradził swojego pana. Wręcz odwrotnie, słyszymy o wypadkach, kiedy to pies ciastka dla psa ratuje z niebezpieczeństwa swojego właściciela. Niekiedy przez długi czas „opłakuje” śmierć człowieka i często potem sam również zdycha. Piesek będzie bez wątpienia najlepszym kompanem naszego dziecka. Istnieje mnóstwo odmian, które wprost uwielbiają dzieci, można zatem poszukać takiego psiaka.

Decydując się na pieska, zwróćmy uwagę na to, jaki styl życia prowadzi. Jeżeli mieszkamy w bloku, w ciasnym mieszkanku nie decydujmy się na duże psy oraz te, które muszą się wyhasać. Wybierzmy raczej pieski, którym nie potrzeba tak dużo ruchu. Jeżeli pragniemy jamniczka, pamiętajmy o tym, aby nie wspinał się samodzielnie po schodach, gdyż to może mu zniszczyć kręgosłup.


tibetan mastiff
Twórca: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewniajmy naszemu pupilowi właściwą karmę, dopasowaną do jego potrzeb - np. od tej firmy. Nie dokarmiajmy zwierzaka resztkami ze stołu, ponieważ nie wszystko, co jest dla nas zdrowe, będzie odpowiednie też dla naszego pupila. Można też podarować naszemu czworonożnemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt kupimy wszelkiego rodzaju zabawki dla psa w sklepie zoologicznym Glonojad. Są one robione z przeróżnych materiałów. Niektóre gryzaki pomagają w usunięciu kamienia nazębnego.
19-06-27 07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.