Męska pasja - o wyjazdach wędkarskich i nieodkrytych łowiskach

Powszechnie zaakceptowano, iż wyprawy wędkarskie to zwyczajnie męskie zajęcie, należy także przyznać, że tak naprawdę mało kobiet frapuje się wędkarstwem. Encyklopedia mówi, iż wędkarstwo to zarówno rodzaj sportu jaki i pasji, polegające przeważnie na łowiectwie ryb na wędkę.
Należałoby również dodać, że wędkarstwo to również bliskie obcowanie z przyrodą daleko od miejskiego zamętu, doskonały relaks oraz wyciszenie. Najogromniejszą satysfakcję z kultywowania wędkarstwa będziemy odczuwać wtedy, kiedy znajdziemy pośród swoich znajomych innego zapalonego wędkarza i będziemy mogli razem dzielić się swoją pasją. Wartością wędkarstwa jest sposobność jej praktykowania bez żadnych ograniczeń wiekowych, starczą właściwe chęci i okruszyna cierpliwości.

Największą korzyścią która płynie z praktykowania tego zamiłowania jest możność rozszerzania swego okręgu połowu a z tego względu, zobaczenia oraz odwiedzania nowiuteńkich miejsc. Zagraniczna turystyka wędkarska, bo tak można odmiennie nazwać poszukiwanie dotąd nieodkrytych łowisk zrzesza dookoła siebie co chwila większą ilość aktywnych wędkarzy.

Z tego też względu powstają liczne portale oraz fora, na jakich pasjonaci dzielą się własnymi wskazówkami oraz uwagami, ale także organizują wspólne męskie wyprawy wędkarskie (dobre opcje na: ) czy ,,na ryby’’. Wędkarze mający wieloletnie doświadczenie, co chwila częściej opuszczają nasze rodzime stawy oraz jeziora, bowiem doceniają cudzoziemskie wycieczki, ochoczo wybierając wędkowanie w Szwecji.

Kolejne artykuły

Jak zająć interesująco wolny czas?

moro
Źródło: http://www.sxc.hu/
Na pewno trzeba jakoś zająć własny czas. No bo przecież coś powinniśmy robić ciekawego we własnym życiu. Uważam, że prawdziwym strzałem w dziesiątkę są chociażby militaria. Od razu się przyznam, iż jestem wielkim sympatykiem militariów - choć nie byłem w wojsku, to uważam, że byłbym świetnym żołnierzem. Cóż, jednakże to tylko marzenia, które nigdy się nie spełnią...


Współcześnie ciekawe łowiska w Szwecji cieszą się znacznym zainteresowaniem dzięki sporej liczebności ryb takich jak okonia, szczupaka lub sandacza. Do najbardziej znanych łowisk powinno się jezioro Yxern będące wśród szwedzkich łowisk. Najbardziej znane Yxern składa się ze szczupaka, okonia, sandacza, węgorza oraz białej ryby. Kolejnym jeziorem cieszącym się popularnością wśród szwedzkich łowisk jest Asunden, mające powierzchnię przekraczającą 6000 ha. Asunden to wyśmienite miejsce połowu sandacza, szczupaka i okonia. Decydując się skuteczne i aktywne wędkarstwo warto na samym początku zainwestować w dobry sprzęt wędkarski, bo bez stosownych narzędzi nawet w bardzo dużym łowisku ryb nic nie złowimy.
20-02-09 12:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.