Czas na muzykę rockową

Muzyka pełni dużą funkcję w naszym codziennym funkcjonowaniu i towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Była zarówno sposobem na miłe spędzenie czasu, jak i wielką sztuką. W XX wieku, dzięki wynalezieniu takich przyrządów jak radio oraz nośników muzyki, takich jak płyty, a potem kasety magnetofonowe, muzyka jest już dostępna dla wszystkich melomanów. Zaczęły się także wykształcać gusta muzyczne, a najpopularniejsi twórcy mogli liczyć na tłumy oddanych fanów, którzy na koncertach nucili wszystkie utwory z pamięci.

the doors
Twórca: Nicki Spunar
Źródło: http://www.flickr.com
Brytyjska grupa The Beatles była chyba pierwszą w historii, która wzbudziła tyle przeróżnych emocji. Wspaniała czwórka z Liverpoolu potrafiła doprowadzić do czerwoności rzesze dziewcząt, które każde ich wyjście na scenę nagradzały przeraźliwym wrzaskiem. Była to rekordowa popularność, jak na owe czasy. Według wielu ankiet członkowie The Beatles są najpopularniejszymi muzykami naszych czasów, a ich single posiadały niewyobrażalne nakłady. Po pewnym czasie Beatlesi zmienili zarówno swój wizerunek sceniczny, jak również muzykę. Ich nagrania były co raz bardziej ambitne, a słowa piosenek- głębokie. Można było też zauważyć zafascynowanie kulturą indyjską. Grupa rozpadła się po odejściu najpierw Johna Lennona, a potem Paula McCartney’a.

Kolejne artykuły

Warto zwrócić uwagę na to, jakie grupy wystąpią

Koncert
Twórca: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wielki Koncert Plenerowy zaprosił najlepszych artystów na tegoroczną edycję, wśród której nie zabraknie The Doors. Fani tego gatunku muzycznego wydarzenia już dziś zacierają ręce i szykują się na zetknięcie się z tą szczególną estetyką. Wyjątkowość muzyczna to wręcz najważniejsza cecha prezentowanego przez zespołu gatunku. Niesamowite emocje oraz jeszcze lepsze wrażenia szykują się dla uczestników festiwalu. Znane gwiazdy, czyli sama śmietanka zapewniają niezapominane momenty oraz szczególne doświadczenie dla zmysłów.


Takiej samej uwielbienia zaznał znany na całym świecie zespół The Doors.

Kliknij na ten link i przeczytaj więcej szczegółów w treści - tamte porady powiększą Twoją wiedzę na rozpatrywany w omawianym wpisie problem!

Grupa odniosła olbrzymie sukcesy przede wszystkim dzięki barwnej osobie lidera grupy, Jima Morrisona. Jego poruszające, poetyckie wiersze i zachowanie na scenie zwabiała na występy całe tłumy fanów. Ale The Doors to też doskonała gra pozostałych członków grupy, których niezwykłe popisy do dziś zachwycają fanów tej grupy. Członkowie zespołu nie byli miłymi chłopcami i niezwykle często łamali różne bariery. Ich niesłychaną karierę zniszczyła tragiczna śmierć Morrisona.

Obie te grupy połączyło mnóstwo spraw. Członkowie tych grup stali się żywymi ikonami muzyki. Ich utwory weszły do kanonu muzyki rozrywkowej. Na ich twórczości wzorują się kolejne pokolenia młodych twórców, co chwilę odnajdując w niej coś innego. Obie grupy do dzisiaj mają miliony oddanych fanów.
20-03-03 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.