Nasza pociecha chce mruczka

Kiedy nasze dziecko domaga się, aby posiadać jakiegoś zwierzaka, nie mamy serca, by zaprotestować. Oczywiście, musimy naszą pociechę uprzedzić o różnych obowiązkach, które spoczywają na posiadaczu zwierzaczka.
Dziecko musi rozumieć, że od momentu gdy przyniesie żywe stworzenie do domu, jest za nie w pełni odpowiedzialne. Posiadanie zwierzęcia to nie tylko zwariowane zabawy i głaskanie za uchem. To też wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, a także podawanie jedzenia i, w razie potrzeby, wyprowadzanie na dwór.

Koty Bengalskie
Twórca: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jeżeli nasza pociecha zgadza się na te warunki, z przyjemnością spełniamy jej dużą zachciankę. Zwierzątko możemy kupić w sklepie zoologicznym lub też od prywatnego hodowcy. Bez wyjątku sprawdzajmy, czy zwierzak ma wszelkie niezbędne badania oraz dokumenty. Można także nabyć pieska albo kota ze schroniska.

Kiedy zdecydujemy się na koteczka, musimy być świadomi kilku spraw. Ponad wszystko, uprzedźmy dziecko o naturze tego zwierzęcia. Kot jest samolubem, który zazwyczaj chadza własnymi ścieżkami. Dziecko musi mieć na uwadze, że nie należy zmuszać kota do zabawy. Musimy cierpliwie czekać aż nasz pupil łaskawie zechce dać się głaskać. Taki już jest urok tych charakternych zwierząt.

Kolejne artykuły

W jaki sposób zadbać o kota?

Karma sucha dla kotów Acana
Źródło: www.zwierzakowo.pl
Każdy kto ma potomstwa na pewno już zmagał się z tym problemem. W pewnym wieku nasze dzieci przychodzą do nas z ważnym pytaniem. Zwykle bardzo obawiamy się tej chwili. Lecz prędzej, czy później to następuje. Dobrze jest dużo wcześniej przyszykować się do tego typu pogawędki i określić z naszą połówką, jakie zajmiemy stanowisko.


Karma sucha dla kotów Acana
Źródło: www.zwierzakowo.pl
Koty bez nauczenia bardzo skrupulatnie zadbają o higienę. My natomiast możemy im zagwarantować odpowiednie jedzenie. Chętnie kupowana karma (zobacz: jaka karma dla psa alergika) dla kota () to nie jedyna opcja. Na rynku jest dostępnych dużo rozmaitych produktów, takich jak Purina karmy dla kotów.

Zaintrygowały Cię te wpisy? To świetnie. Przekieruj się na kolejną stronę i doczytaj więcej inne informacje. Podziel się z nami swoimi ocenami.

Są też bardzo dobre karmy dla kociaczków do pierwszego roku życia. Dobrze jest się tym zainteresować, jeżeli trzymamy malutkiego kotka w mieszkaniu.

Najkorzystniej jest przejrzeć internetowy sklep zoologiczny. Wyszukamy tam karmy suche dla kotów (sprawdź), a także wiele rozmaitych przydatnych produktów. Korzystanie z takiego sklepu to duża wygoda, ponieważ nie musimy się ruszać z domu. Zamówione karmy dla kotów Pronature, czy inny towar mamy z dostawą do domu.

Jeśli postaramy się nie wkraczać naszemu kotu w drogę, z pewnością nie pożałujemy tego wyboru, albowiem przyjaźń pomiędzy człowiekiem i kotem jest jak najbardziej możliwa, choć na pewno specyficzna.
20-02-12 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.