Zagrożenia dla ptaków

Jeżeli jesteś osobą wrażliwą na kwestie ekologiczne i pragniesz wspomóc ptaki, jest coś, co możesz uczynić. Gwałtowny marsz w nauce dał światu mnóstwo wspaniałych rzeczy, to bezdyskusyjne. Lecz powinno się w tym momencie dopisać – światu człowieka. Ptaki wymierają przez szkodliwe wyziewy z gospodarki.

Kolejne artykuły

Skrzydlate zoo

ptak
Twórca: mikebarid
Źródło: http://www.flickr.com
Gawrony, wróble, bogatki czy kukułki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, słuchanie ich głosów to wyjątkowa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie zwracamy uwagi na to, co znajduje się za oknem czy na naszym balkonie, a toczyć się tam może pasjonujące życie ptasich rodzin.


Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Twórca: Betafence
Źródło: Betafence
Całe hektary pradawnych lasów deszczowych są wycinane przez firmy. W wielkim niebezpieczeństwie są ptaki, które opuściły swoje normalne miejsca do rozpłodu. Niektóre gatunki fauny potrzebują specyficznych warunków, by się rozmnożyć. Zniszczone puszcze i uczęszczane szosy powodują, że ptaki umierają bezpotomnie. Z tej przyczyny dużo ekologów apeluje, by zawieszać im sztuczne budki lęgowe.

Budki dla ptaków, na przekór schematom myślowym, nie są budowane wyłącznie do dawania im pożywienia. Ptaki potrzebują odpowiedniego kącika, gdzie spłodzą małe i będą je chronić. Jeżeli masz możliwość i nieco gotówki do poświęcenia, znajdź w internecie budki lęgowe i zainstaluj je gdzieś w swojej okolicy. Zanim to uczynisz, sprawdź, jakie ptaki szukają punktów do mieszkania w okolicy miejsca , w którym mieszkasz. To kluczowe, bo poszczególne gatunki ptaków posiadają inne potrzeby. I tak na przykład budki lęgowe dla sikorek bardzo się różnią od miejsc, w których osiedlić się mogą sójki.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Twórca: Betafence
Źródło: Betafence
W sytuacji, gdy potrafisz konstruować różne przedmioty z drewna i posiadać nieco wolnego czasu, zrób budki lęgowe własnoręcznie. Z ich konstrukcją poradzi sobie każdy, nawet największy amator w kwestii budowania. Najważniejsza sprawą jest to, żeby zbadać, jaki kształt i wymiary ma mieć budka lęgowa dla danego zwierzęcia. O ile nie nie będziesz się trzymać tych specyfikacji, ptaki mogą cały czas ignorować twoją budowlę. Zanim zawiesisz ją w jakimś punkcie, dowiedz się od znawców, gdzie należy ją umieścić. Możesz także poszukać tych danych w sieci.
Źródło: sklep na pTAK!
Twórca: Lidia Kotecka
18-07-12 10:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.