Kto ma kota, ten ma radość

Parę stuleci wstecz trzymanie w domu kotów było ryzykowne. Najbardziej zagrożone były panie, opiekunki czarnych zwierzaków, bo mogły zostać oskarżone o bycie wiedźmą i zginąć na rozpalonym stosie. Na szczęście kościół nie odgrywa już takiej roli w społeczeństwie i dziś można mieć koty bez ryzyka wyroku.


kot
Twórca: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Badania naukowe dowiodły, że trzymanie kota w domu wykazuje mnóstwo pozytywnych skutków. Pieszczenie kotka może znacznie obniżyć ciśnienie i zredukować zdenerwowanie. Maluchy, które zadają się z kotami, uczą się prawidłowego traktowania zwierzaków oraz altruistycznych odruchów.

Hodowla kotów to inna sprawa. Podobnie jak w sytuacji psów, koty także dzieli się na różne rasy. Wielu Polaków robi interes, hodując futrzaki i sprzedając je z korzyścią. Jest to dość dziwaczna rzecz, gdyż traktuje się je jak przedmioty, które nabierają wartości.

A przecież kotek zabrany ze schroniska obdarzy nas podobną miłością, co elegancka kicia z drzewem genealogicznym. Oprócz tego da się dostrzec, że zwyczajne śmietnikowce są czasem o wiele ładniejsze, niż wychuchane hodowlane mruczki. O ile jednak interesuje cię kupno rasowca, zagadnij sprzedawcę, czy przy interesie dostaniesz taki dodatek, jak wyprawka dla kota, która zawiera pożywienie oraz sprzęty.

Koty są niesamowicie popularne w cyberprzestrzeni. Dzień w dzień internauci wrzucają tysiące zdjeć i klipów filmowych, w których pokazują zachowania swoich pociech. W cyberprzestrzeni można znaleźć też przydatne strony, takie jak blog o kotach.

Na internetowych pamiętnikach opiekunów można poznać mnóstwo interesujących rzeczy, a także powymieniać opinie i poprosić o wskazówki. Jeśli jesteś pasjonatem internetowym i zamierzasz pisać o swoich kotach, możesz własnoręcznie uruchomić blog o kotach. Dziś wykreowanie bloga jest proste i bezpłatne, generalnie każdy może w kilka sekund uruchomić blog o kotach i informować resztę świata o swojej radości.
Twórca: A.Z.
13-08-28 23:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.