Domek dla ptactwa

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Twórca: Betafence
Źródło: Betafence
Człowiek w czasie szybkiego postępu technologicznego druzgocąco wpłynął na przyrodę. Niebezpieczne wyziewy z setek fabryk zepsuły wodę i powietrze. Wieloletnie wycinanie lasów zniszczyło wiele delikatnych ekosystemów i uczyniło, że do atmosfery przedostaje się mało czystego tlenu, tworzonego właśnie dzięki bogatej roślinności. Sporo gatunków zostało mocno skrzywdzonych przez bezmyślną działalność ludzkości. Niektóre gatunki ptaków mają spory kłopot przy rozmnażaniu, bo nie potrafią odszukać dobrych punktów na założenie gniazda. Z tej przyczyny sporo osób dobrej woli buduje drewniane budki lęgowe, by ptaki mogły w spokoju spłodzić potomstwo. Tak możesz wnieść mały, jednak ważny wkład w ratunkiem dla cierpiących zwierząt.


Budki lęgowe oferowane są w sieci albo w sklepach dla zwierzaków. Trzeba mieć na uwadze, że domki dla ptaków buduje się dla danego typu zwierząt, biorąc pod uwagę różne ich wymiary i cechy. Są ptaki, które wymagają dziwnych punktów na gniazdo. Przykładem znanym wszystkim jest oczywiście swojski bocian, który zakłada rodzinę w sporym gnieździe na wysokim obiektach. Niestety, wiele tych polskich ptaków stawia na miejsca na kominach od fabryk, dlatego każdy dobry człowiek musi pomyśleć o w namierzeniu mu innej, przyjaźniejszej lokalizacji i postawieniu tam specjalnej platformy.

Kolejne artykuły

Skrzydlate zoo

ptak
Twórca: mikebarid
Źródło: http://www.flickr.com
Gawrony, wróble, bogatki czy kukułki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, słuchanie ich głosów to wyjątkowa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie zwracamy uwagi na to, co znajduje się za oknem czy na naszym balkonie, a toczyć się tam może pasjonujące życie ptasich rodzin.


ptak
Twórca: mikebarid
Źródło: http://www.flickr.com
O ile posiadasz talent do majsterkowania w drewnie, karmniki dla ptaków możesz zbudować samodzielnie w mieszkaniu. Zrobienie takiego przedmiotu nie jest ciężkie ani nie potrzebuje wielu pieniędzy. Wszystko, co jest niezbędne, to młotek i gwoździe, nieco lekkiego drewna i garść talentów twórczych. W internecie przeczytasz reguły budowy domków do rozmnażania dla danych gatunków – słynny specjalista zwierzęcy Jan Sokołowski sformułował je, gdy wystarczająco poznał ich wymagania i zwyczaje. Projekty dla różnych gatunków wyróżniają się zatem odmienną wielkością i szkieletem.
Źródło: sklep na pTAK!
Twórca: Maciej Lewczuk
18-07-12 10:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.