Pomysł na niezapomniane wakacje

Co roku stajemy przed tym samym problemem. Co robić podczas urlopu? Leżenie na plaży dla wielu osób jest mało ciekawe, przede wszystkim gdy nie przepadają za palącym słońcem. Wspinaczki górskie najczęściej są wyczerpujące, a przecież urlop powinien być momentem wypoczynku. Może w związku z tym spróbować czegoś zupełnie odmiennego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna - sport zawierający w sobie ruch na świeżym powietrzu, a przy tym dający ogromną radość i szansę kontaktu z końmi - pięknymi i dostojnymi zwierzętami.
łąka
Twórca: PhillipC
Źródło: http://www.flickr.com/
Nauka jazdy konnej (Nauka jazdy konnej) - jak zacząć?

Jak się do tego zabrać? Na szczęście na dzień dobry nie musimy mieć na własność konia. Dla rozpoczynających tą przygodę najlepszym pomysłem jest nauka jazdy konnej w dobrej szkole. Przy większości stadnin działają szkoły, gdzie zatrudnieni są wykwalifikowani instruktorzy. Dobry instruktor to jeden z głównych czynników sukcesu. Przy nim jazda konna, która jest trudniejsza niż nam się wydaje zanim wsiądziemy na konia, będzie radością. Instruktor na pewno pomoże nam dobrać wierzchowca - takiego, który jest przyjazny ludzi i nie nie będzie zbyt nerwowy na pierwszej lekcji - i zadba o to, by nauka była bezpieczna.

konie
Twórca: Krzysztof Szustka
Źródło: Integer S.A.
Obóz jeździecki - lekcja bardzo intensywna

Jeśli posiadasz więcej wolnego niż tylko kilka godzin co tydzień warto pomyśleć o wyjeździe na obóz konny. Zazwyczaj to 14 dni efektywnego zdobywania i szlifowania umiejętności. Cały dzień to jazda konna! Obóz jeździecki (Obóz jeździecki) to również świetna okazja, by nauczyć się obchodzenia ze zwierzęciem, troski o nie. To oczywiste, że w ramach paru godzin lekcji co tydzień nie można się równie mocno zaangażować w relacje z koniem. Na obozach również znajduje się wykwalifikowana kadra instruktorów. Są to pasjonaci, którzy, często, całe życie poświęcili jeździectwu i koniom. Warto czerpać z ich długiego doświadczenia.

Kolejne artykuły

Co dostaniesz w sklepie zoologicznym

pies
Twórca: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Posiadając zwierze człowiek bezwiednie staje się stałym bywalcem sklepów zoologicznych. Bez wątpliwości to właśnie tam karma dla psa będzie dla naszego zwierzaka najlepsza, ponieważ nastawienie na jakość, a nie na ilość, nie powinno być niczym niezwykłym w takich firmach. Wniosek taki można wyciągnąć przez to, że produkty z takich sklepów mają duży wpływ na zdrowie naszych pupili.


Jeździectwo to piękny sport. Rozbudowuje masę mięśniową, daje radość z obcowania z naturą. Wiosna i lato to świetny okres, aby zacząć jeździć. Ładna pogoda, soczysta zieleń, kwitnące drzewa, bujne lasy, rozległe polany - czy można wyobrazić sobie bardziej idealną scenerię do aktywnego wypoczynku? A do tego jeszcze satysfakcja, jaką daje okiełznanie konia i nawiązanie więzi ze zwierzęciem. Czy to nie świetny pomysł na wakacyjne zajęcie? Zatem - na koń!


Odkryj ofertę Szkoły Jazdy Konnej Patataj:
Wyświetl większą mapę (Wyświetl większą mapę)
20-01-28 11:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.