Kocia rzeczywistość czyli jak prawidłowo otaczać troską futrzaka

Świat bez tych zwierząt musiałby być naprawdę pusty. Wielu ludzi nie potrafi żyć bez tych zwierzaków i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak mocno przywiązany do właściciela jak pies, nie respektuje poleceń, jest krnąbrny, czasami coś podrapie (zwłaszcza, jeżeli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to tego zwierzaka da się lubić.
Karma dla kotów
Źródło: www.sxc.hu
A te mruczące stworzenia są nam znane od dawna. Kiedy zaczęły się wykopaliska archeologiczne w Egipcie, odkryto dużo fresków, na których znajdowały się postacie kota. Odkopano także wiele zmumifikowanych kotów – te mruczki były przez starożytnych mieszkańców Egiptu czczone. Do tej pory nie odkryto żadnej staroegipskiej kuwety, lecz kto wie?.

Kolejne artykuły

Czym żywić nasze kociaki?

Koty domowe a żywienie
Twórca: Benjamin Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością każdy z nas ma za sobą ten moment, kiedy to ich pociecha wszem i wobec oświadcza, że chce mieć w domu zwierzę. Cóż wtedy robić? Czy stanowczo odmawiać maluchowi zwierzaka? To jest uzależnione od kilku czynników. Po pierwsze, warunków mieszkaniowych naszej rodziny.


wolfik, sklep zoologiczny
Teraz kolej na inną historyjkę związaną z futrzakami. W pewnym domu dla staruszków w Stanach Zjednoczonych mieszkał kot, który umiał celnie przepowiedzieć zgon któregoś z pacjentów. Kot układał się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, mruczek – prorok później został odnaleziony martwy, gdyż lokatorzy domu starców zaczęli się go niezwykle obawiać. Ta opowieść dowodzi, że człowiek zwyczajnie takich rzeczy wiedzieć nie chce. Poza tym wydaje się, iż mruczek został ukatrupiony z powodu skojarzeń z siłami diabelskimi. Od wieków koty - wypróbuj akcesoria dla królików- https://www.superzoomarket.com/wszystko-dla-krolika - były pupilkami czarownic, a czarne koty do teraz oznaczają pecha. To paskudny zabobon. Naukowe badania mówią, że kot posiada niesamowite właściwości medyczne – umie znaleźć miejsce bólu i położyć się tam, a jego ciepło i przyjemne mruczenie działa łagodząco na pacjenta. Więcej tego typu artykułów: blog


W połowie lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. Jeśli posiadasz w lokum kotka, spraw mu radość i daj mu tego dnia do jedzenia jakiejś świeże, droższe karmy. Tak okażesz kotu, jak silnie go lubisz. Koty są dużo inteligentniejsze niż większość ludzi myśli, dlatego możesz posiadać pewność, że twój futrzak podłapie taki gest. Fajnym upominkiem na tę okazję mogą być również drapaki dla kotów – koty uwielbiają takie rzeczy. Tutaj więcej:
Źródło:
18-07-25 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.