Jakie zwierzątko dla małego dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, czy ulec prośbom dziecka o zwierzątko. Czy zatem jest to trafiony pomysł? Czy mądrze jest sprawić dziecku zwierzaka? Jakie są wady a jakie zalety takiej decyzji? No i jakie zwierzę będzie trafnym wyborem?

Akwarium
Twórca: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Dziecko nie pomyśli o konsekwencjach związanych z utrzymaniem pupila. Po prostu pragnie, by podobnie jak koleżanki z ulicy mieć też zwierzątko i mieć możliwość zabawy z nim. Przed podjęciem decyzji o kupnie zwierzaka, należy odbyć stosowną konwersację z dzieckiem. Koniecznie należy uświadomić mu, że to ważny obowiązek. Samo zastosowanie określenia obowiązek jest za bardzo ogólne, dlatego należy dokładnie przedstawić listę rzeczy związanych z zadbaniem o nowego członka rodziny.

Drugą istotną sprawą, którą powinno się przedstawić dziecku jest to, iż zwierzę to nie zabawka. Dziecko powinno wiedzieć, że zwierzęta również czują ból.

Jaki jest najlepszy wybór

Akwarium
Twórca: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Każdy ma swoje dobre i złe strony. Przy nabyciu psa pojawi się obowiązek wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Nie tak kłopotliwy wybór, to np. rybki – mówi nam pan Robert, sprzedawca w sklepie akwarystycznym. Przy wyborze rybek czeka nas oczywiście regularne czyszczenie akwarium, ale na pewno będzie ładnie się prezentować. Wyszukajmy, by zobaczyć duży wybór. W akwarium można trzymać nie tylko rybki, ale żółwia. Są różne odmiany, różniące się wielkością. Zazwyczaj do ich hodowli starczą takie akwaria proste.

Kolejne artykuły

Kupujemy najlepsze światło i filtr do akwarium

Akwarium, koniki morskie
Twórca: Selena N. B. H.
Źródło: http://www.flickr.com
Widok poruszających się w wodzie rybek wśród soczystej zieleni mocno odpręża i skutecznie odciąga wzrok od ekranu. Akwarium bywa też wyjątkową dumą pokoju. Trzeba więc postanowić o jego założeniu.


Z innych ciekawych zwierząt mamy ptaki takie jak kanarki. Jeżeli chcemy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to niezłym wyborem będą świnki morskie.Zwierzę (sprawdź ofertę od Dog Design) z jednej strony to kłopot. Są to mniejsze lub większe wydatki i obowiązek dbania o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to najlepsza okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.
Twórca: S.S.
18-07-12 14:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.