Jakie zwierzątko dla małego dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, czy ulec prośbom dziecka o zwierzątko. Czy zatem jest to trafiony pomysł? Czy mądrze jest sprawić dziecku zwierzaka? Jakie są wady a jakie zalety takiej decyzji? No i jakie zwierzę będzie trafnym wyborem?

Akwarium
Twórca: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Dziecko nie pomyśli o konsekwencjach związanych z utrzymaniem pupila. Po prostu pragnie, by podobnie jak koleżanki z ulicy mieć też zwierzątko i mieć możliwość zabawy z nim. Przed podjęciem decyzji o kupnie zwierzaka, należy odbyć stosowną konwersację z dzieckiem. Koniecznie należy uświadomić mu, że to ważny obowiązek. Samo zastosowanie określenia obowiązek jest za bardzo ogólne, dlatego należy dokładnie przedstawić listę rzeczy związanych z zadbaniem o nowego członka rodziny.

Drugą istotną sprawą, którą powinno się przedstawić dziecku jest to, iż zwierzę to nie zabawka. Dziecko powinno wiedzieć, że zwierzęta również czują ból.

Jaki jest najlepszy wybór

Akwarium
Twórca: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Każdy ma swoje dobre i złe strony. Przy nabyciu psa pojawi się obowiązek wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Nie tak kłopotliwy wybór, to np. rybki – mówi nam pan Robert, sprzedawca w sklepie akwarystycznym.

Jeśli omawiany temat Cię zaintrygował, sprawdź szybko ten świetny link (https://www.scootive.pl/gdzie-najlepiej-kupowac-hulajnoge) - przeczytasz w tym miejscu dużo ciekawych informacji.

Przy wyborze rybek czeka nas oczywiście regularne czyszczenie akwarium, ale na pewno będzie ładnie się prezentować. Wyszukajmy, by zobaczyć duży wybór. W akwarium można trzymać nie tylko rybki, ale żółwia. Są różne odmiany, różniące się wielkością. Zazwyczaj do ich hodowli starczą takie akwaria proste.

Kolejne artykuły

Jakim sposobem zatroszczyć się o własnego psa

Pies rasy mastif tybetański
Twórca: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy właściciel pupila wie jak ważne jest dbanie o swojego czworonoga wie. Wszyscy właściciele zwierząt muszą wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego czworonoga. Odpowiednia pielęgnacja jego sierści, jamy ustnej oraz zbilansowana dieta w każdym przypadku są obowiązkowe. Aby włosie podopiecznego była piękna i lśniąca musimy odpowiednio o nią zadbać oraz dobierać produkty przeznaczone dla zwierząt. Nigdy nie korzystajmy kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Należy się zaopatrzyć specjalistyczny odpowiedni szampon dla psów.


Z innych ciekawych zwierząt mamy ptaki takie jak kanarki. Jeżeli chcemy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to niezłym wyborem będą świnki morskie.Zwierzę (sprawdź ofertę od Dog Design) z jednej strony to kłopot. Są to mniejsze lub większe wydatki i obowiązek dbania o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to najlepsza okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.
Twórca: S.S.
20-07-14 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.