Elementy, które przydają się podczas używania broni na strzelnicy

Strzelnica jest miejscem, w którym obowiązują specjalne zasady ostrożności. Systemy bezpieczeństwa zastosowane w różnorodnych pistoletach nie są wystarczające, najbardziej niedoskonałym elementem w takiej sytuacji jest człowiek, który czasem popełnia błędy. W celu zniwelowania konsekwencji tych pomyłek, ale także w celu ochrony części organów stosuje się specjalne akcesoria. Akcesoria służące do ochrony są potrzebne do zachowania bezpieczeństwa w czasie wykorzystywania broni palnej.
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Twórca: Uvex
Słuchawki taktyczne są niezbędne w czasie strzelania w zamkniętym pomieszczeniu o betonowych ścianach. Wystrzał z broni palnej, wzmocniony odbiciami od ścian jest niezwykle niebezpieczny dla słuchu. Wywołuje niekiedy tymczasowy albo stały uszczerbek na słuchu. Dlatego przebywanie na strzelnicy bez specjalnych słuchawek na uszy jest zabronione, a strzelnica ma obowiązek zapewnić taki sprzęt każdemu zainteresowanemu.

Kolejne artykuły

Co zrobić, aby czuć się bezpiecznie?

noże
Twórca: Stelton
Źródło: Stelton
Generalnie Polska wcale nie jest niebezpiecznym miejscem. Na przykład wieczorny spacer po szczecińskich dzielnicach wcale nie jest czymś bardziej niebezpiecznym, aniżeli chadzanie po Rzymie. Chociaż i tak nie jest perfekcyjnie. I dlatego serdecznie polecam wejście do takich miejsc, w których sprzedaje się militaria. Np. godne uwagi są noże bądź gazy łzawiące. Dużo zależy od tego jak się zaopatrzymy we wszelkie akcesoria, więc trzeba zachować uwagę!


Drugim znaczącym organem, który można przez przypadek uszkodzić podczas ćwiczeń na strzelnicy są oczy. Resztki prochu po oddaniu strzału mogą dostać się do oczu, niekiedy nawet uszkadzając wzrok. Dlatego należy mieć przy sobie okulary taktyczne. Oprócz zwiększonej ochrony mechanicznej, takie okulary posiadają dogodną wentylację oraz różnorodne filtry optyczne, które są przydatne w czasie treningu na świeżym powietrzu, w pełnym słońcu.

Akcesoria dla zapaleńców

W rozmaitych sklepach z akcesoriami militarnymi można również nabyć różne potrzebne rzeczy. Kabury na broń palną, zapasowe magazynki ale również specjalne ubrania. Często na strzelnicach widuje się spodnie taktyczne. Są to spodnie specjalnie dostosowane do noszenia broni, są one używane przez wszystkie służby porządkowe i armię.

Od normalnych spodni odróżnia je kilka detali, z czego najbardziej widocznym są szersze szlufki pozwalające na noszenie profesjonalnego pasa z bronią. Oprócz tego w tego rodzaju spodniach jest dużo pojemnych kieszeni i przydatnych schowków na drobiazgi – latarki, noże czy dodatkowe magazynki. Często spotykanym dodatkiem są także karabinki, do których przypina się klucze czy telefon komórkowy.
19-04-12 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.