W jaki sposób przetrwać z ze zwierzakiem pod jednym dachem

Przyprowadzając kota do mieszkania, powinniśmy zabiegać o to, żeby było ono należycie dostosowane do oczekiwań małego pupila. Potrzeba parę delikatnych zmian, aby nasz kotek czuł się u nas swojsko i dobrze. Obecność zwierzaka w naszym mieszkaniu najczęściej wiąże się z ogromną radością wszystkich domowników, nie wolno jednak zapominać również o tym, że jest to również zobowiązanie. Należy zapewnić zwierzęciu komfort i wystarczającą ilość miejsca do poruszania się. Z tego powodu należy wyposażyć mieszkanie w akcesoria dla zwierząt, które z całą pewnością ułatwią nam pielęgnowanie naszego kota.
zoologiczny:
Od pierwszego dnia obecności naszego kota w mieszkaniu warto wyposażyć się w karmy dla kotów - zobacz polecane karmy. Najistotniejsze jest, żeby nasz zwierzak miał co jeść i by oprócz tego pokarm, który mu zaproponujemy był wartościowy i pożywny. Następna kwestia oczywiście żwirek dla kota - . Każdemu zależy na tym, aby kociak jak najszybciej nauczył się korzystać ze swojej kuwety i nie niszczył nam domu.

Następną bardzo istotną sprawą jest urządzenie mieszkania w taki sposób, aby było ono przyjazne dla kota. Przede wszystkim przy małym kotku należy bardzo uważać np. na różnorodne kable podpięte do gniazdka elektrycznego czy też niestabilne przedmioty, jakie mogłyby spaść na niego w przypadku potrącenia. Należy właściwie zabezpieczyć przestrzeń, w której będzie przebywał nasz kot, żeby nie doszło do jakiegoś wypadku podczas zabawy.

Kociaki, zarówno te malutkie, jak też trochę większe, kochają zabawę! Z tego powodu powinniśmy się zaopatrzyć w rozmaite przedmioty, które pozwolą mu czuć się u nas wygodnie.


Kolejne artykuły

Kocia rzeczywistość czyli jak prawidłowo otaczać troską futrzaka

Karma dla kotów
Źródło: www.sxc.hu
Świat bez mruczków musiałby być smutny. Wielu ludzi nie może żyć bez tych zwierzaków i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak silnie przywiązany do ludzi jak pies, nie respektuje komend, jest krnąbrny, czasem coś demoluje (zwłaszcza, jeśli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to mruczka da się lubić.


kot
Twórca: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu
Są to w głównym stopniu pojemniki na pokarm czy zimną wodę, do których kotek będzie mieć nieustanny dostęp, a także miejsce do spania, które będzie należeć tylko do niego. Zwierzaki niezwykle ochoczo biorą udział w zabawie, dlatego też należy nabyć również kilka interesujących zabawek niezbędnych dla zwierzaków, takich jak m.in. kolorowe piłeczki czy też specjalne gumowe akcesoria do gryzienia. Jeżeli nie chcemy sami obcinać kotu pazurów, warto wyposażyć się także w pomocny, okryty szorstkim sznurkiem wałek, przy pomocy którego zwierzę będzie ostrzyć swoje pazurki.
20-02-17 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.