Dlaczego rekomenduje się posłać nasze dzieci na kolonie?

Czy każdy człowiek musi posiadać zainteresowania? Prawdopodobnie nie, ale o ile uboższe byłoby nasze życie bez owej „maszyny”, która dodaje nam skrzydeł każdego dnia. W związku z powyższym to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka a następnie umożliwienie mu ich rozwój. Odpowiednią porą ku temu są wakacyjne miesiące, podczas których - zamiast oddawania się błogiemu lenistwu na złotych plażach – dobrze jest umacniać pasje dziecka.
koń
Twórca: Sara Mofford
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacyjne obozy dają naszym pociechom możliwość przeżycia czegoś zupełnie nowego, możliwość poznania nowych miejsc, a co najważniejsze zdobycia wiedzy. Oferta obozów wakacyjnych stanowi długą listę, począwszy od obozów artystycznych, po obozy ”pod żaglami” czy wakacje w siodle.

Miejmy świadomość, iż w przypadku każdej z tych umiejętności, im szybciej dzieci wkroczą w świat pasji tym lepiej.

Spróbujmy w związku z tym jak najwcześniej zainteresować dzieci końmi lub sportami wodnymi, albowiem jeżeli naprawdę złapią bakcyla, będzie to pasja na całe życie.

jazda konna
Twórca: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Za chwilę wakacje - zastanawiamy się, planujemy jak zorganizować czas naszemu dziecku. Może razem z dzieckiem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Dzięki kontaktom z żywym stworzeniem to coś więcej niż zwykły sport.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć, co podobny serwis udostępnił (https://www.smartanimal.eu/smycze) na ten temat. To na pewno też Cię zainteresuje.

Aby zachęcić naszą latorośl, zobaczmy znajdujące się w okolicy stadniny, blogi poświęcone tej tematyce (np. wpisując w internecie słowa kolonie konne - lub sprawdź stronę: ).

Koń w smutnych momentach potrafi podtrzymać na duchu jak dobry przyjaciel, samą swą obecnością. Może być również wspaniałym terapeutą. Kontakt fizyczny z koniem, jego ciepłota ciała i psychiczne oddziaływanie na człowieka działają kojąco na naszą duszę.


Kolejne artykuły

Pomysł na niezapomniane wakacje

Agroturystyka na Kaszubach
Twórca: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl
Każdego roku stajemy przed jednakowym problemem. Co robić podczas wakacji? Leżenie przez dwa tygodnie dla niektórych osób jest nieciekawe, przede wszystkim jeśli nie lubią palącego słońca. Górskie wędrówki zazwyczaj są męczące, a przecież urlop powinien być okresem relaksu. Może wobec tego spróbować czegoś zupełnie odmiennego? Odpowiedzią na te dylematy może być jazda konna - sport skupiający w sobie ruch na świeżym powietrzu, a przy tym dający ogromną radość oraz szansę kontaktu z końmi - ładnymi i dumnymi zwierzętami.

Kolonie i obozy służą nauce zaradności, podejmowania decyzji, odwagi oraz zaszczepiają ciekawość do świata. To dzięki takim wyjazdom nasze dziecko poszerza horyzonty, rozwija pasje i zainteresowania. W związku z powyższym pozwólmy dziecku rozwinąć skrzydła, a w dalszym życiu wzniesie się na wyżyny swych możliwości.
20-01-09 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.