Dlaczego rekomenduje się posłać nasze dzieci na kolonie?

Czy każdy człowiek musi posiadać zainteresowania? Prawdopodobnie nie, ale o ile uboższe byłoby nasze życie bez owej „maszyny”, która dodaje nam skrzydeł każdego dnia. W związku z powyższym to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka a następnie umożliwienie mu ich rozwój. Odpowiednią porą ku temu są wakacyjne miesiące, podczas których - zamiast oddawania się błogiemu lenistwu na złotych plażach – dobrze jest umacniać pasje dziecka.
koń
Twórca: Sara Mofford
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacyjne obozy dają naszym pociechom możliwość przeżycia czegoś zupełnie nowego, możliwość poznania nowych miejsc, a co najważniejsze zdobycia wiedzy. Oferta obozów wakacyjnych stanowi długą listę, począwszy od obozów artystycznych, po obozy ”pod żaglami” czy wakacje w siodle.

Miejmy świadomość, iż w przypadku każdej z tych umiejętności, im szybciej dzieci wkroczą w świat pasji tym lepiej.

Spróbujmy w związku z tym jak najwcześniej zainteresować dzieci końmi lub sportami wodnymi, albowiem jeżeli naprawdę złapią bakcyla, będzie to pasja na całe życie.

jazda konna
Twórca: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Za chwilę wakacje - zastanawiamy się, planujemy jak zorganizować czas naszemu dziecku. Może razem z dzieckiem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Dzięki kontaktom z żywym stworzeniem to coś więcej niż zwykły sport. Aby zachęcić naszą latorośl, zobaczmy znajdujące się w okolicy stadniny, blogi poświęcone tej tematyce (np. wpisując w internecie słowa kolonie konne - lub sprawdź stronę: www.patataj.com/oferta/jazdakonna/).

Koń w smutnych momentach potrafi podtrzymać na duchu jak dobry przyjaciel, samą swą obecnością. Może być również wspaniałym terapeutą. Kontakt fizyczny z koniem, jego ciepłota ciała i psychiczne oddziaływanie na człowieka działają kojąco na naszą duszę.


Kolejne artykuły

Czy istnieją domowe metody na zbudowanie latawca?

latawiec
Twórca: Iain and Sarah
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas niewątpliwie uwielbia przebywać na otwarte przestrzeni, przy świeżym powietrzu. Tego rodzaju aktywność jest przez nas po wielokroć uwielbiana, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to wysokie temperatury na zewnątrz pomagają nam przetrwać nawet najbardziej trudne momenty w naszym życiu. Tymczasem wybitnie raz za razem okazuje się zarówno, że w tym czasie lubimy użytkować wszelkiego rodzaju zabawki. Takie przyzwyczajenie z pewnością zostało nam z dzieciństwa, niemniej pomimo tego równie chętnie przekazujemy je naszym dzieciom.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.