Dlaczego rekomenduje się posłać nasze dzieci na kolonie?

Czy każdy człowiek musi posiadać zainteresowania? Prawdopodobnie nie, ale o ile uboższe byłoby nasze życie bez owej „maszyny”, która dodaje nam skrzydeł każdego dnia. W związku z powyższym to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka a następnie umożliwienie mu ich rozwój. Odpowiednią porą ku temu są wakacyjne miesiące, podczas których - zamiast oddawania się błogiemu lenistwu na złotych plażach – dobrze jest umacniać pasje dziecka.
koń
Twórca: Sara Mofford
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacyjne obozy dają naszym pociechom możliwość przeżycia czegoś zupełnie nowego, możliwość poznania nowych miejsc, a co najważniejsze zdobycia wiedzy. Oferta obozów wakacyjnych stanowi długą listę, począwszy od obozów artystycznych, po obozy ”pod żaglami” czy wakacje w siodle.

Miejmy świadomość, iż w przypadku każdej z tych umiejętności, im szybciej dzieci wkroczą w świat pasji tym lepiej.

Spróbujmy w związku z tym jak najwcześniej zainteresować dzieci końmi lub sportami wodnymi, albowiem jeżeli naprawdę złapią bakcyla, będzie to pasja na całe życie.

jazda konna
Twórca: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Za chwilę wakacje - zastanawiamy się, planujemy jak zorganizować czas naszemu dziecku. Może razem z dzieckiem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Dzięki kontaktom z żywym stworzeniem to coś więcej niż zwykły sport. Aby zachęcić naszą latorośl, zobaczmy znajdujące się w okolicy stadniny, blogi poświęcone tej tematyce (np. wpisując w internecie słowa kolonie konne - lub sprawdź stronę: ).

Koń w smutnych momentach potrafi podtrzymać na duchu jak dobry przyjaciel, samą swą obecnością. Może być również wspaniałym terapeutą. Kontakt fizyczny z koniem, jego ciepłota ciała i psychiczne oddziaływanie na człowieka działają kojąco na naszą duszę.


Kolejne artykuły

Zwierzę z Azji

ziewający Tibetan mastiff
Twórca: Pets Adviser
Źródło: http://www.flickr.com
Dla miłośników czworonogów, tych, którzy po prostu pragną posiadać puchatego kolegę, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi najlepszy wybór. Ten duży pies będzie obrońcą domu, kompanem zabaw i lojalnym przyjacielem. nietypowe cechy rasy na pewno uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to wiekowa, dostojna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez chińskich wieśniaków i mieszczan w celach obronnych i dekoracyjnych.

Kolonie i obozy służą nauce zaradności, podejmowania decyzji, odwagi oraz zaszczepiają ciekawość do świata. To dzięki takim wyjazdom nasze dziecko poszerza horyzonty, rozwija pasje i zainteresowania. W związku z powyższym pozwólmy dziecku rozwinąć skrzydła, a w dalszym życiu wzniesie się na wyżyny swych możliwości.
18-06-22 13:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.