Pasje poza mieszkaniem jako lekarstwo na wartościowe spędzanie wolnego czasu

Podczas zimy nagminnie zapominamy o dbaniu o własne zdrowie. Większość czasu spędzamy w zamkniętych pokojach- w domu czy w pracy. Wszak jest tyle możliwości, by aktywnie spędzić chociaż odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Co prawda zimą może ciężej wyruszyć na przejażdżkę rowerową, przede wszystkim ze względu na nie za bardzo zachęcającą temperaturę, lecz wybór jest dalece większy.
Aktywność poza mieszkaniem zimą większości z nas łączy się zwłaszcza z jazdą na nartach. Wycieczka na stok i, zwykle, pół dnia na śniegu, to pokaźny wysiłek, ale też duża przyjemność. Jeżeli warunki na stoku są dobre, pogoda sprzyja, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie posiadają bardzo różne trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich stopień trudności da nam okazję do wybrania tych idealnie dostosowanych do posiadanych przez nas umiejętności. Walorów dodatkowych dodają wspaniałe widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami w trakcie zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to idealna forma aktywnego wypoczynku.

Poza samymi czysto „śnieżnymi” przyjemnościami, jakie na nas czekają o tej porze roku, znajdą się też i zabawy związane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast na czas zimy otwierane są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wyruszyć na romantyczny, choć aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodzie.

Kolejne artykuły

Męska pasja - o wyjazdach wędkarskich i nieodkrytych łowiskach

egzotyczna ryba
Twórca: Grant Montgomery
Źródło: http://www.flickr.com
Uniwersalnie uznano, iż wyprawy wędkarskie to zwyczajnie męskie zajęcie, powinno się z resztą przyznać, że tak naprawdę niedużo pań ciekawi się wędkarstwem. Encyklopedia mówi, że wędkarstwo to zarówno odmiana sportu jaki i zapału, polegające przeważnie na łapaniu ryb na wędkę.


Łowienie ryb
Twórca: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak i na to nie mamy większej ochoty, ewentualnie nasze kości ogonowe dalej odczuwają ostatnie wyjście , to zawsze pozostają niedalekie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca umożliwiające nam na spacerowanie. Długi spacer spowoduje, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy jakąś ilość kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, odnajdziemy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, gdy jednak chodzenie na spacery to wciążza mało, a nie ma odpowiedniego czasu czy środków na wyjazd w góry na stoki (można zobaczyć tutaj)? Może warto wówczas wyciągnąć narty biegowe- podczas jeżdżenia na popularnych „biegówkach” łączymy to co najlepsze w nartach z intensywnym spacerem. Jeżeli sami nie posiadamy sprzętu ciągle możemy podejść do wypożyczalni, czy nawet do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo tani, a pomoże nam dbać o częstą aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście z domu naładuje nas pozytywną energią i uspokoi na cały tydzień.
18-07-12 03:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.