Turkuć podjadek to owad aktualnie rzadko występującym w naszym kraju

Nasz kraj położony jest w umiarkowanej strefie pogodowej, w której jest stosunkowo jasny i odczuwalny podział na pory roku. To dla wielu zwierząt i roślin dogodne warunki do rozwoju, dlatego że nie brakuje pożywienia, wody, czy też innych substancji, jakie są konieczne do życia.
pszczoła spijająca nektar z kwiatu
Twórca: Alexandru Panoiu
Źródło: http://www.flickr.com
Turkuć podjadek (więcej tutaj: turkuć podjadek w projektoskop), to owad, jaki spotykany jest w naszym kraju. Jeszcze kilkanaście lat temu był to owad żyjący w ogromnej ilości, ale w wyniku coraz większego skażenia gleby, jego liczba znacznie się zmniejszyła. To owad, który żyje głównie pod ziemią, lecz posiada skrzydła i umiejętności do latania. Rzecz jasna jako larwa, nie posiada skrzydeł. Odżywia się on wszystkim, a więc roślinami, jak też wszystkimi innymi pokarmami. Co istotne, jest to owad, który tworzy sobie tunele niezwykle wąski, nie pozwalające się odwrócić. Porusza się on w przód i w tył. Nie ma zdolności wykonywania szerszych tuneli, dlatego też nie obraca się pod ziemią. Jest to owad w dzisiejszych czasach nie sprawiający jakichkolwiek szkód w uprawach rolnych, co wynika głównie z niskiej liczby żyjących owadów tego gatunku.

Owady wszystkożerne, także potrafią czerpać pokarm z takiego typu roślin, jak kosodrzewina (kosodrzewina w serwisie Jest to odmiana drzewa, która pochodzi od sosny. Aktualnie jest dużo odmian kosodrzewiny, co w sumie istnieje okazja zauważyć w każdym parku iglastym. Jest to jedno z takich drzew, które zapewnia zwierzętom pożywienie przez cały rok, dlatego że w okresie dojrzewania owoców, daje pokarm zwierzętom dużych rozmiarów, a poprzez zrzucanie igieł, czy też owoców na glebę, również posiadają okazję czerpać z tego pokarm rozmaite owady, żyjące na ziemi albo wewnątrz niej. Jest to rodzaj drzewa, jaki w Polsce cieszy się sporą popularnością, przez co często istnieje szansa wyszukać w sklepach ogrodniczych sadzonki kosodrzewiny. To niezwykle atrakcyjne drzewo do ogrodu, gdyż poprzez wytwarzane owoce, posiada atrakcyjny kolor i także gęstość gałęzi z dosyć grubymi igłami, co pozwala nie tylko w pewnym stopniu odizolować poszczególny teren, ale również zagwarantować niepowtarzalny klimat.


Kolejne artykuły

Gdy mamy kociaka w pokoju

Koty to zadziwiające istoty. Każdy, kto posiada to zwierzę w mieszkaniu, z pewnością to potwierdzi. Jeśli więc reagując na niezliczone prośby naszego dziecka, pragniemy mu w końcu dać jakiegoś zwierzaka, można pomyśleć właśnie o kotku.
Koty to zwierzęta wyjątkowo samodzielne. Potrafią sobie poradzić bez człowieka, aczkolwiek łaskawie znoszą naszą egzystencję w mieszkaniu. Kiedy bowiem decydujemy się na kotka, trzeba nam wiedzieć, że wpuszczamy do naszego domu absolutnego władcę. To właśnie od niego zależy, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które posiada kotka, bez wątpienia nauczy się pokory, ponieważ ten zwierzak z pewnością nie da sobą manipulować.

W Polsce żyje wiele zwierząt, jak także sporo roślin. Jest to z pewnością dla nas bardzo dobre, ponieważ przez to nasz kraj jest niezwykle ładny, ale i my czerpiemy z tego dużo korzyści, przez wciąż bardzo duży obszar terenów naturalnych. Każda roślina i zwierze ma swoje przeznaczenie, które zazwyczaj w pewnym stopniu również oddziałuje na człowieka.
20-07-05 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.