Turkuć podjadek to owad aktualnie rzadko występującym w naszym kraju

Nasz kraj położony jest w umiarkowanej strefie pogodowej, w której jest stosunkowo jasny i odczuwalny podział na pory roku. To dla wielu zwierząt i roślin dogodne warunki do rozwoju, dlatego że nie brakuje pożywienia, wody, czy też innych substancji, jakie są konieczne do życia.
pszczoła spijająca nektar z kwiatu
Twórca: Alexandru Panoiu
Źródło: http://www.flickr.com
Turkuć podjadek (więcej tutaj: turkuć podjadek w projektoskop), to owad, jaki spotykany jest w naszym kraju. Jeszcze kilkanaście lat temu był to owad żyjący w ogromnej ilości, ale w wyniku coraz większego skażenia gleby, jego liczba znacznie się zmniejszyła. To owad, który żyje głównie pod ziemią, lecz posiada skrzydła i umiejętności do latania. Rzecz jasna jako larwa, nie posiada skrzydeł. Odżywia się on wszystkim, a więc roślinami, jak też wszystkimi innymi pokarmami. Co istotne, jest to owad, który tworzy sobie tunele niezwykle wąski, nie pozwalające się odwrócić. Porusza się on w przód i w tył. Nie ma zdolności wykonywania szerszych tuneli, dlatego też nie obraca się pod ziemią. Jest to owad w dzisiejszych czasach nie sprawiający jakichkolwiek szkód w uprawach rolnych, co wynika głównie z niskiej liczby żyjących owadów tego gatunku.

Owady wszystkożerne, także potrafią czerpać pokarm z takiego typu roślin, jak kosodrzewina (kosodrzewina w serwisie Jest to odmiana drzewa, która pochodzi od sosny. Aktualnie jest dużo odmian kosodrzewiny, co w sumie istnieje okazja zauważyć w każdym parku iglastym. Jest to jedno z takich drzew, które zapewnia zwierzętom pożywienie przez cały rok, dlatego że w okresie dojrzewania owoców, daje pokarm zwierzętom dużych rozmiarów, a poprzez zrzucanie igieł, czy też owoców na glebę, również posiadają okazję czerpać z tego pokarm rozmaite owady, żyjące na ziemi albo wewnątrz niej. Jest to rodzaj drzewa, jaki w Polsce cieszy się sporą popularnością, przez co często istnieje szansa wyszukać w sklepach ogrodniczych sadzonki kosodrzewiny. To niezwykle atrakcyjne drzewo do ogrodu, gdyż poprzez wytwarzane owoce, posiada atrakcyjny kolor i także gęstość gałęzi z dosyć grubymi igłami, co pozwala nie tylko w pewnym stopniu odizolować poszczególny teren, ale również zagwarantować niepowtarzalny klimat.


Kolejne artykuły

W jaki sposób zadbać o kota?

Karma sucha dla kotów Acana
Źródło: www.zwierzakowo.pl
Każdy kto ma dzieci bez wątpienia już przerabiał ten temat. W pewnym wieku nasze pociechy przybiegają do nas z poważnym pytaniem. Zazwyczaj bardzo obawiamy się tego momentu. Ale prędzej, czy później to przychodzi. Dobrze jest już wcześniej przyszykować się do tego typu pogawędki i określić z naszą połówką, jakie zajmujemy stanowisko.

W Polsce żyje wiele zwierząt, jak także sporo roślin. Jest to z pewnością dla nas bardzo dobre, ponieważ przez to nasz kraj jest niezwykle ładny, ale i my czerpiemy z tego dużo korzyści, przez wciąż bardzo duży obszar terenów naturalnych. Każda roślina i zwierze ma swoje przeznaczenie, które zazwyczaj w pewnym stopniu również oddziałuje na człowieka.
18-11-13 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.