Dlaczego posiadania psa to naprawdę spora przyjemność?

Powiedzieć, że pies to największy przyjaciel człowieka to w sumie jakby napisać, że Gdańsk leży na terenie Polski. No wszyscy to doskonale wiedzą. Jednakowoż trzeba to powtarzać, ponieważ nadal w polskich schroniskach żyje sporo psiaków, które z wielkim żalem oczekują na nowego pana, takiego człowieka, który zdoła je przygarnąć
.
Oczywiście psiaków jak chociażby do-khyi tibetan mastiff i tak w schronisku nie ujrzymy - a to właśnie na tego typu zwierzaki zauważyć można najbardziej znaczący popyt. Co zatem można zalecić pragnącym jednak zakupić jakąś psinę? Cóż, być może prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest zaznajomienie się z lokalnymi hodowlami psów? A należy wiedzieć, że akurat w dzisiejszych czasach takich hodowli nie brakuje. Ludzie w Polsce ciągle uwielbiają psy, ale po prostu mają sporo większe wymagania. A poza tym, w większości przypadków nie mamy za dużego domu, a więc preferujemy niewielkie psiaki.

śpiący Tibetan mastiff
Twórca: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczo o mastif tybetański szczenięta (zobacz szczenięta mastifa tybetańskiego) nie jest trudno - jeżeli naturalnie mamy odłożone pieniądze. Hodowla psin niemało kosztuje, więc jeśli nawet to jest tylko hobby, to tak czy siak trudno rzec, iż to nie będzie widoczny wydatek. No cóż, i tak warto kupić sobie psiaka, bo to wiele radości. W sumie coraz więcej ludzi tak jakby deprecjonuje znaczenie posiadania dziecka, jednakże psy są coraz bardziej popularne. To niby zrozumiałe, ale pamiętajmy, że pies przysmaki dla yorka szczeniaka nie da nam aż tyle szczęścia oraz pomocy. Ale to taka mała dygresja, w końcu to miał byś tekst wyłącznie o psach...

Kolejne artykuły

Poznaj piękno jazdy konnej

konie
Twórca: Krzysztof Szustka
Źródło: Integer S.A.
Hodowla koni niewątpliwie cieszy się w naszym kraju bardzo długą tradycją, a te wyjątkowe zwierzęta przez całe wieki odgrywały niezwykle istotną rolę dla samej tylko polskiej wojskowości. Także i w obecnych czasach znajdziemy u nas znaczne grono miłośników jazdy konnej, i raczej trudno byłoby się temu dziwić, ponieważ rzeczywiście może to być rewelacyjny sposób na spędzanie swego wolnego czasu dla nas wszystkich. Z jednej strony zapewniamy sobie dzięki temu dawkę ruchu na świeżym powietrzu, a równocześnie taka potrafi nas naprawdę bardzo odstresować.


Pies powoduje, że w szczególności samotni wreszcie mają wspaniałego kompana życiowego. Oczywiście pies nie pies platforma dla opiekunów psówe być wszystkim, a trzeba pamiętać, iż niektórzy ludzie zbytnio przesadzają z psami, ale absolutnie nie dziwi coraz większe przywiązanie zwykłych ludzi do psów. Trzeba też pamiętać, że chociaż w wielu przypadkach sądzimy, iż psy są znacznym kosztem, to jednakowoż w żadnym wypadku nie można w taki sposób do tematu posiadania psa podchodzić.

Mimo wszystko możność posiadania psa jest sporo ważniejsza, niż pieniądze. Miejmy nadzieję, że większość posiadaczy czworonogów rozumuje w takowy sposób.
20-03-10 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.