Zwierzęta w domach – co dawać domowemu kotu, aby zachował zdrowie?

Ludzie od lat przygarniali do swoich gospodarstw zwierzaki. Zaczęło się to daleko w przeszłości i ciągnie się to do dziś. Przede wszystkim, pewne zwierzęta są trzymane w celach użytkowych, do uboju i na mięso. Po drugie, już ludzie pierwotni zaczynali zauważać, że niektóre gatunki, szczególnie wilki, łatwo oswoić, a kiedy już się to dokona, te odwdzięczają się przede wszystkim przywiązaniem i lojalnością, ale także czujnością, czy też, przy właściwym szkoleniu, wsparciem w szukaniu zwierzyny i polowaniach.
Obecnie rzecz jasna hodowla drobiu i pozostałych zwierząt przeznaczonych w końcowym rozrachunku do jedzenia nadal jest potrzebna – ogromna większość społeczeństwa nie tylko w Polsce, ale i innych krajach, je mięso; inne gatunki natomiast są trzymane w domach i gospodarstwach raczej dla przyjemności niż jakichkolwiek innych celów utylitarnych. Niekiedy na wsi niezastąpiony okazuje się owczarek, jaki zaalarmuje szczekaniem, gdy do ogrodzenia zbliży się ktoś nieznany: listonosz, wędrowny złodziejaszek czy świadkowie Jehowy. Nie usprawiedliwia to jednak tego, dlaczego tak często psy i koty najróżniejszych ras obecne są w miastach.

Kolejne artykuły

Dlaczego posiadania psa to naprawdę spora przyjemność?

mastiff z Tybetu
Twórca: Pets Adviser
Źródło: http://www.flickr.com
Powiedzieć, że pies jest największym przyjacielem człowieka to w sumie jakby napisać, że Poznań znajduje się na terenie Polski. Wszyscy to rewelacyjnie wiedzą. Jednakowoż trzeba to powtarzać, ponieważ ciągle w naszych schroniskach żyje dużo psiaków, które z utęsknieniem oczekują na nowego pana, człowieka, który je przygarnie
.


Twórca: West Zest
Tak czy inaczej obecnych w miastach ich wiele, zwłaszcza psów. Jednak podczas kiedy psy generalnie są w stanie zjeść wszystko, koty znacznie trudniej utrzymać w świetnym zdrowiu, a posiadacze kotów szczególnie nieumiejętnie dobierają im jadłospis, co na dłuższą metę wywołuje sporo dolegliwości. Dostępne są świetne karmy suche dla kotów Acana (http://zwierzakowo.pl/sklep/karma-acana-dla-kotow.html), Whiskas lub Purina Karmy dla kotów takiej kategorii są tworzone z pamięcią o najlepszym zrównoważeniu składników odżywczych, inaczej niż zachowane bywa to w przypadku serwowania kotu mleka i wątróbki. Sucha karma dla kota musi zawsze stanowić fundament jego diety, chociaż zdawałoby się na pierwszy rzut oka, że skoro kot jest mięsożerny, powinien spożywać świeże mięso - zapoznaj się z ofertą cielęta na sprzedaż: http://www.rogofarm.pl/ -.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.