Zwierzęta w domach – co dawać domowemu kotu, aby zachował zdrowie?

Ludzie od lat przygarniali do swoich gospodarstw zwierzaki. Zaczęło się to daleko w przeszłości i ciągnie się to do dziś. Przede wszystkim, pewne zwierzęta są trzymane w celach użytkowych, do uboju i na mięso. Po drugie, już ludzie pierwotni zaczynali zauważać, że niektóre gatunki, szczególnie wilki, łatwo oswoić, a kiedy już się to dokona, te odwdzięczają się przede wszystkim przywiązaniem i lojalnością, ale także czujnością, czy też, przy właściwym szkoleniu, wsparciem w szukaniu zwierzyny i polowaniach.
Obecnie rzecz jasna hodowla drobiu i pozostałych zwierząt przeznaczonych w końcowym rozrachunku do jedzenia nadal jest potrzebna – ogromna większość społeczeństwa nie tylko w Polsce, ale i innych krajach, je mięso; inne gatunki natomiast są trzymane w domach i gospodarstwach raczej dla przyjemności niż jakichkolwiek innych celów utylitarnych. Niekiedy na wsi niezastąpiony okazuje się owczarek, jaki zaalarmuje szczekaniem, gdy do ogrodzenia zbliży się ktoś nieznany: listonosz, wędrowny złodziejaszek czy świadkowie Jehowy. Nie usprawiedliwia to jednak tego, dlaczego tak często psy i koty najróżniejszych ras obecne są w miastach.

Kolejne artykuły

Rób zakupy taniej dla zwierzaka

Kot, zwierzęta domoiwe
Twórca: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu
Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów sprzedaży jest sklep zoologiczny. Jego specyficzny charakter wynika przede wszystkim z towarów, jakie są tam oferowane. W dużej liczbie przypadków bowiem poza elementami dla zwierząt sprzedaje się tam też żywe osobniki.


Twórca: West Zest
Tak czy inaczej obecnych w miastach ich wiele, zwłaszcza psów. Jednak podczas kiedy psy generalnie są w stanie zjeść wszystko, koty znacznie trudniej utrzymać w świetnym zdrowiu, a posiadacze kotów szczególnie nieumiejętnie dobierają im jadłospis, co na dłuższą metę wywołuje sporo dolegliwości. Dostępne są świetne karmy suche dla kotów Acana , Whiskas lub Purina Karmy dla kotów takiej kategorii są tworzone z pamięcią o najlepszym zrównoważeniu składników odżywczych, inaczej niż zachowane bywa to w przypadku serwowania kotu mleka i wątróbki. Sucha karma dla kota (zobacz: karma dla kociąt) musi zawsze stanowić fundament jego diety, chociaż zdawałoby się na pierwszy rzut oka, że skoro kot jest mięsożerny, powinien spożywać świeże mięso.

Karmy dla kotów Pronature są dobierane i bilansowane w taki sposób, by zagwarantować dobre zdrowie nie tylko aktywnym kotom dachowcom, lecz także przykładowo kotom po kastracji, które potrzebują o wiele skromniejszych dawek kwasów tłuszczowych i cukrów. Karmy każdej wymienionej firmy powinien oferować w swoim asortymencie każdy liczący się internetowy sklep zoologiczny. Dość zapewnić pupilowi odpowiednią dietę, a ten będzie długo szczycił się dobrym zdrowiem.
20-06-25 14:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.