W jaki sposób najlepiej dbać o zdrowie ukochanego kota?

Zwierzęta dotrzymują kroku ludziom od dawnych czasów. Gdy tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać lepszą inteligencją, niż zwierzęta, pojęli, że te stworzenia potrafią służyć nie tylko do zdobywania mięsa i dawania przyodziewku. Zrodziła się idea hodowli, a wilki, które później dość długo i powoli przekształcały się w nieco inny gatunek, bliżej rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były przygarniane częściowo jako dodatkowi członkowie rodzin, a także bardzo czujne i przydatne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do alarmowania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.
Obecnie liczni nie potrafią wyobrazić sobie istnienia bez zwierzaków. Psy są członkami licznych rodzin, wielu wdowom czy mężczyznom towarzyszy jakiś mruczący kot. Troszczymy się o takie zwierzaki jak o najlepszych przyjaciół, a odpowiednio zadbane zwierzęta (czytaj dalej) oddają się nam z taką samą przyjaźnią, przede wszystkim w wypadku psów.

Szczeniak, pudel francuski
Twórca: edgar0587
Źródło: http://www.sxc.hu
Żeby jednak taki kundel do końca życia był nieustającym i zadowolonym przyjacielem, czy to samotnika, bądź też całej rodziny, powinien być właściwie zadbany. Pomagają w tym odpowiednio przystosowane do różnych ras i wieków karmy – wbrew popularnej opinii niezwykle drobiazgowo badane, testowane i oglądane pod najróżniejszymi kątami, też przez doświadczonych, wymagających hodowców psów. Sucha karma dla psa jest niezbędna do jego odpowiedniego wzrostu. Karmy suche dla psów Animonda i inne są zbilansowane tak, by dostarczyć właściwą ilość niezbędnych witamin i pierwiastków każdej rasie. Karmy dla psów Pronature, Josera, Pedigree Pall i pozostałych twórców oferuje każdy poważny internetowy sklep zoologiczny (sprawdź asortyment serwisu zwierzakowo).


Kolejne artykuły

Zalety karmy dla pupili

pies
Twórca: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wybranie odpowiedniej karmy dla ukochanych psów nie jest zazwyczaj sprawą prostą. Aby dobrze wybrać najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Poznać marki robiące karmy i kierować się osądami wyłącznie wytrawnych i sprawdzonych specjalistów.

Jest całe mnóstwo bardzo szanowanych twórców takich pokarmów, którzy szczycą się wysoko wykwalifikowaną ekipą zwierzęcych specjalistów, chemików i bardzo drobiazgowo badanymi dostawami mięsa, z których wykonywana jest taka karma. Niektóre marki oferują również karmy dostosowane do aktywności i stanu zdrowia psa – przykładowo w zależności od faktu, czy został wykastrowany, czy też nie – ofertę taką przedstawiają firmy Royal Canine i Ziwipeak Karmy dla psów są, w przeciwieństwie do tego, co się sądzi, bardzo ważnym aspektem wychowania i zdrowia naszych ulubieńców. Choć oczywiście nigdy nie powinno się zapominać o właściwej porcji spacerów, szczepionkach, kontakcie z różnymi psiakami i dużej porcji miłości.
19-03-05 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.