W jaki sposób najlepiej dbać o zdrowie ukochanego kota?

Zwierzęta dotrzymują kroku ludziom od dawnych czasów. Gdy tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać lepszą inteligencją, niż zwierzęta, pojęli, że te stworzenia potrafią służyć nie tylko do zdobywania mięsa i dawania przyodziewku. Zrodziła się idea hodowli, a wilki, które później dość długo i powoli przekształcały się w nieco inny gatunek, bliżej rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były przygarniane częściowo jako dodatkowi członkowie rodzin, a także bardzo czujne i przydatne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do alarmowania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.
Obecnie liczni nie potrafią wyobrazić sobie istnienia bez zwierzaków. Psy są członkami licznych rodzin, wielu wdowom czy mężczyznom towarzyszy jakiś mruczący kot. Troszczymy się o takie zwierzaki jak o najlepszych przyjaciół, a odpowiednio zadbane zwierzęta oddają się nam z taką samą przyjaźnią, przede wszystkim w wypadku psów.

Szczeniak, pudel francuski
Twórca: edgar0587
Źródło: http://www.sxc.hu
Żeby jednak taki kundel do końca życia był nieustającym i zadowolonym przyjacielem, czy to samotnika, bądź też całej rodziny, powinien być właściwie zadbany. Pomagają w tym odpowiednio przystosowane do różnych ras i wieków karmy – wbrew popularnej opinii niezwykle drobiazgowo badane, testowane i oglądane pod najróżniejszymi kątami, też przez doświadczonych, wymagających hodowców psów. Sucha karma dla psa (zobacz ofertę na hunter szelki norweskie dla psa) jest niezbędna do jego odpowiedniego wzrostu. Karmy suche dla psów Animonda i inne są zbilansowane tak, by dostarczyć właściwą ilość niezbędnych witamin i pierwiastków każdej rasie. Karmy dla psów Pronature, Josera, Pedigree Pall i pozostałych twórców oferuje każdy poważny internetowy sklep zoologiczny (sprawdź asortyment serwisu zwierzakowo).


Kolejne artykuły

Zalety karmy dla pupili

pies
Twórca: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wybór dobrej karmy dla ulubionych psów nie bywa zazwyczaj kwestią łatwą. Aby trafnie dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Poznać firmy robiące karmy i kierować się osądami jedynie wytrawnych i sprawdzonych fachowców.

Jest całe mnóstwo bardzo szanowanych twórców takich pokarmów, którzy szczycą się wysoko wykwalifikowaną ekipą zwierzęcych specjalistów, chemików i bardzo drobiazgowo badanymi dostawami mięsa, z których wykonywana jest taka karma. Niektóre marki oferują również karmy dostosowane do aktywności i stanu zdrowia psa – przykładowo w zależności od faktu, czy został wykastrowany, czy też nie – ofertę taką przedstawiają firmy Royal Canine i Ziwipeak Karmy dla psów są, w przeciwieństwie do tego, co się sądzi, bardzo ważnym aspektem wychowania i zdrowia naszych ulubieńców. Choć oczywiście nigdy nie powinno się zapominać o właściwej porcji spacerów, szczepionkach, kontakcie z różnymi psiakami i dużej porcji miłości.
20-05-30 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.