Nieśmiertelne zespoły rockowe – Nirvana oraz Foo Fighters

Wytrawni słuchacze muzyki mają swe zespoły faworytów. Wybierając się na koncerty czy kupując płyty każdy kieruje się swoim gustem. Stawiając na klasyczne zespoły, zapoznajemy się ze sporym kawałkiem muzycznej historii. Zespół taki jak Nirvana to klasyk sam w sobie i trudno znaleźć osobę, która o nim nie słyszała. Jest to amerykański zespół grający grunge, a założony został w 1987 roku przez wokalistę oraz gitarzystę Kurta Cobaina dzięki współpracy z perkusistą, Kristem Novoselicem
.
Znakomita muzyka rockowa w świetnym wydaniu
Kawałki muzyczne tworzone przez amerykański zespół foo fighters to rock w najczystszej postaci oraz rewelacyjnym wydaniu. Od 1995 roku tworzona jest przez tę grupę muzyka, która zapada w pamięć jak nic innego. Wszyscy entuzjaści muzyki tworzonej przez tę grupę mogą liczyć na zakup najnowszej płyty oraz uczestnictwo w koncercie. Grupa ta wymieniana jest wśród bardzo cenionych na dzisiejszym rockowym rynku muzycznym. Wyróżniają się szczególnie łączeniem w niesamowity sposób ze sobą niezwykłych dźwięków, dzięki czemu podobają się fanom.

Grupa Nirvana pachnie nastoletnim duchem
koncert Foo Fighters
Twórca: Jason Meredith
Źródło: http://www.flickr.com
Do dnia dzisiejszego młodzież z chęcią sięga po starsze klasyki. Muzyka grunge staje robi wrażenie i budzi skrajne emocje. Amerykańska grupa Nirvana od samego początku powstania cieszy się uznaniem w niezwykle szerokich kręgach. Warto zapoznać się z niezwykłą twórczością tej grupy, by mieć doskonałe rozeznanie w uniwersalności jej muzyki ((dodatkowe informacje)). Interesujące połączenia dźwiękowe powodują ciarki nawet u fanów zupełnie innego typu muzyki.

Szczególnie cenione zespoły muzyczne wszechczasów
Foo Fighters jako amerykańska grupa rockowa wywołuje skrajne emocje. Najwierniejsi fani zespołu ochoczo jeżdżą po całym świecie i kolekcjonują wrażenia koncertowe w swej pamięci. Nazwa zespołu pochodzi od nie do końca jasnego jeszcze zjawiska świetlnego, co zostało spostrzeżone podczas II wojny światowej. Najbardziej popularnymi albumami tej grupy są There is nothing left to lose, Echoes, Silence, Patience & Grace i One by one, są słuchane do dzisiaj bardzo chętnie przez rozmaite grupy słuchaczy.
18-06-22 14:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.