Nigdy nie jest za późno na naukę jazdy konnej

W Polsce jazda konna, od kilku sezonów zyskuje coraz bardziej pokaźną liczbę fanów. Wielu ludzi zachwyconych jest bliskim kontaktem z koniem, a satysfakcję przynosi im zdobywanie jeździeckich umiejętności. A przy tym przyjmują do wiadomości, że jazda konna nie jest ani bardzo droga, ani sprawiająca trudności.

obozy konne
Wiadomo, nie mamy na myśli sytuacji gdy posiadamy własnego konia, wtedy koszt , który musimy przeznaczyć na jego utrzymanie dla wielu z nas może być zbyt duży. Ale jeśli nie czujemy się na siłach (nie tylko finansowych), aby swojego konia posiadać - nie jest to koniec świata.

Kolejne artykuły

Konie to z pewnością fantastyczne zwierzęta

Stadnina zimą
Twórca: Kaarina Dillabough
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż ogólnie nie jestem miłośnikiem zwierząt, nigdy takowego nie miałem, to tak naprawdę konie akurat bardzo lubię. Być może dlatego, że przecież bardzo często konie są czymś dużo więcej, aniżeli wyłącznie zwierzakami? Przecież wcale nie jest powiedziane, że konie nadają się tylko do jazdy na nich. Oczywiście jazda konna ma sporo zalet, ale myślę, iż bardzo często konie praktycznie potrafią uratować nam życie. A przynajmniej stan zdrowia. I wcale nie przesadzam, szanowny czytelniku!


Na pewno mieszczą się w naszej okolicy stadniny (poznaj propozycje Nad Wigrami) koni, które pomogą nam w opanowaniu techniki. Jest to łatwiejsze niż nam się wydaje, z tego względu, iż sport ten staje się coraz bardziej popularny, a dzięki temu - w Polsce jest coraz więcej stadnin. Na co musimy zwrócić uwagę? Musimy mieć świadomość, iż rozmiar klubu nie świadczy o jakości szkoleń, a na instruktora dobrze jest zdecydować się na osobę z uprawnieniami instruktora PZJ. Nigdy nie jest za późno na naukę, drzwi stadniny otwarte są dla każdego.

Lecz oczywistym jest, że im prędzej zaczniemy pobierać naukę tym lepiej. Spróbujmy w związku z tym zainteresować dzieci tymi czarującymi zwierzętami, ponieważ jeśli naprawdę złapią bakcyla, będzie to miłość na całe życie. Koń znany jest z tego, że odwzajemnia uczucie - w ciężkich chwilach potrafi „przytulić” i trącić łbem. Może być także znakomitym terapeutą. Kontakt przez dotyk z koniem, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka udowodnione zostało już dawno temu. Wakacje lada moment... Zastanawiamy się, planujemy jak zorganizować czas naszemu dziecku. A może wspólnie przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? (więcej informacji na stronie) Aby zachęcić naszą latorośl odwiedźmy znajdujące się w okolicy stadniny, strony poświęcone tej tematyce (np. wpisując w wyszukiwarce internetowej słowa obozy konne).

Dzieci w kontakcie ze zwierzęciem, uczą się także dyscypliny, ponieważ zwykle przed osiodłaniem trzeba wyczyścić konia, założyć http://stajniaiskra.plsiodło i uzdę. Później przychodzi czas na jazdę z instruktorem. Po niej trzeba zaprowadzić konia do stajni, rozsiodłać i wyczyścić. Wszystko zajmuje ok. 2 godz, jednak kiedy dziecko pokocha konie, czynności te będą dla niego tylko przyjemnością.
18-10-07 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.