Nigdy nie jest za późno na naukę jazdy konnej

W Polsce jazda konna, od kilku sezonów zyskuje coraz bardziej pokaźną liczbę fanów. Wielu ludzi zachwyconych jest bliskim kontaktem z koniem, a satysfakcję przynosi im zdobywanie jeździeckich umiejętności. A przy tym przyjmują do wiadomości, że jazda konna nie jest ani bardzo droga, ani sprawiająca trudności.

obozy konne
Wiadomo, nie mamy na myśli sytuacji gdy posiadamy własnego konia, wtedy koszt , który musimy przeznaczyć na jego utrzymanie dla wielu z nas może być zbyt duży. Ale jeśli nie czujemy się na siłach (nie tylko finansowych), aby swojego konia posiadać - nie jest to koniec świata.

Kolejne artykuły

Konie to z pewnością fantastyczne zwierzęta

Stadnina zimą
Twórca: Kaarina Dillabough
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż w zasadzie nie lubię zwierząt, nigdy żadnego nie posiadałem, to zasadniczo konie akurat lubię. Może z tej przyczyny, że w końcu w wielu przypadkach konie są czymś dużo więcej, niż wyłącznie zwierzakami? W końcu nie można powiedzieć, że konie nadają się tylko do jazdy na nich. Naturalnie jazda konna ma dużo atutów, ale wychodzę z takiego założenia, iż bardzo często konie niemal potrafią uratować nam życie. A przynajmniej zdrowie. I wcale nie przesadzam, drogi czytelniku!


Na pewno mieszczą się w naszej okolicy stadniny koni, które pomogą nam w opanowaniu techniki. Jest to łatwiejsze niż nam się wydaje, z tego względu, iż sport ten staje się coraz bardziej popularny, a dzięki temu - w Polsce jest coraz więcej stadnin. Na co musimy zwrócić uwagę? Musimy mieć świadomość, iż rozmiar klubu nie świadczy o jakości szkoleń, a na instruktora dobrze jest zdecydować się na osobę z uprawnieniami instruktora PZJ. Nigdy nie jest za późno na naukę, drzwi stadniny otwarte są dla każdego.

Lecz oczywistym jest, że im prędzej zaczniemy pobierać naukę tym lepiej. Spróbujmy w związku z tym zainteresować dzieci tymi czarującymi zwierzętami, ponieważ jeśli naprawdę złapią bakcyla, będzie to miłość na całe życie. Koń znany jest z tego, że odwzajemnia uczucie - w ciężkich chwilach potrafi „przytulić” i trącić łbem. Może być także znakomitym terapeutą. Kontakt przez dotyk z koniem, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka udowodnione zostało już dawno temu. Wakacje lada moment... Zastanawiamy się, planujemy jak zorganizować czas naszemu dziecku. A może wspólnie przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? (więcej informacji na stronie) Aby zachęcić naszą latorośl odwiedźmy znajdujące się w okolicy stadniny, strony poświęcone tej tematyce (np. wpisując w wyszukiwarce internetowej słowa obozy konne).

Dzieci w kontakcie ze zwierzęciem, uczą się także dyscypliny, ponieważ zwykle przed osiodłaniem trzeba wyczyścić konia, założyć http://stajniaiskra.plsiodło i uzdę. Później przychodzi czas na jazdę z instruktorem. Po niej trzeba zaprowadzić konia do stajni, rozsiodłać i wyczyścić. Wszystko zajmuje ok. 2 godz, jednak kiedy dziecko pokocha konie, czynności te będą dla niego tylko przyjemnością.
18-04-17 10:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.