Skrzydlate zoo

Wrony, wróble, jerzyki czy jaskółki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Przy dzisiejszym szybkim tempie życia nie patrzymy na to, co dzieje się za oknem czy na naszym tarasie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich rodzin.

Od stycznia do marca-ciężki okres

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Twórca: Betafence
Źródło: Betafence
Pora zimowa to trudny okres na ptaków, zwłaszcza gatunków żyjących w miastach– niskie temperatury i gorszy dostęp do pożywienia doprowadzają do tego, że wzrasta między rodzajami ptaków czy wewnątrz jednego gatunku konkurencja. W konsekwencji doprowadzić może to do ostrej rywalizacji w wyniku której młode ptaki giną. Istotne w tym okresie jest karmienie ptaków, zawieszanie produktów na przykład ziaren lub słoniny pozwoli przetrwać ten trudny okres. Bardzo dobrym sposobem pomocy będą karmniki dla ptaków, możemy je ustawić na drzewie lub postawić na parapecie - 12.

Dbajmy o ptasie oazy

O tym, jak istotne są lasy i drzewa dla ptaków wiemy od najmłodszych lat. Karczowanie flory a także łamanie drzew niszczy ich nisze ekologiczną, aby temu zapobiec należy zapewnić im miejsce do składania jaj poprzez dbanie o domki lęgowe dla ptaków. Dzięki temu, będą mogły bezpiecznie złożyć jaja i wychorować potomstwo. Z przykrością trzeba stwierdzić, że często budki dla ptaków są degradowane przez pozbawionych sumienia ludzi czy większe ssaki. Domki takie można zrobić samemu wykorzystując do tego deski czy kawałki drewna, nie wymagają one dużych umiejętności czy środków finansowych. Ptaki żyjące w miastach

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Twórca: Betafence
Źródło: Betafence
Gatunki ptaków żyjące w lasach mają dużo łatwiejsze życie niż ich miastowi krewniacy. Rozwój cywilizacji i komunikacji nie ułatwia ich egzystencji. Ptaki występujące w miastach np. wróble czy gołębie przyzwyczaiły się do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie powietrza i zatruwanie szkodliwymi odpadkami na pewno są niebezpieczne dla ich zdrowia.

Kolejne artykuły

Jakie zwierzątko dla małego dziecka

Akwarium
Twórca: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Setki opiekunów zastanawia się, czy ulec naleganiom pociechy o zwierzątko. Czy zatem jest to rozsądny pomysł? Czy dobrze jest sprawić dziecku zwierzę? Jakie są dobre i złe strony takiego zakupu? No i które zwierzę będzie trafnym wyborem?


Człowiek w obecnych czasach często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas. Często bez pomyślunku niszczymy faunę i florę nie biorąc pod uwagę konsekwencji, które mogą nas z tego powodu dotknąć. Dokarmianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest podstawową formą pomocy - Eko Misz Masz.
20-06-03 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.