Dobre akwaria dla każdego

Współcześnie duże ilości kłopotów z kwestiami posiadania własnego zwierzęcia w domu, można bardzo banalnie rozwikłać inwestując w rybki akwariowe. Rybki akwariowe nie są zbyt absorbujące, nie zajmują tak wiele czasu co inne zwierzęta takie jak chomiki.

ryby-1
Rybki wymagają jednak merytorycznego przygotowania i pewnej wiedzy od strony hodowcy. W jaki sposób jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium oraz o czym przed wszystkim trzeba pamiętać? Dużo zależy tutaj od personalnych pragnień, gatunku rybek,jak i od gustu klienta.

Świetnym zamysłem może okazać się kupno tylko popularnych produktów i tych docenianych przez ogrom użytkowników, którzy niewątpliwie dbają o należyty wygląd własnego akwarium.

Kluczowym elementem wyposażenia każdego akwarium są na przykładowo odpowiednie filtry dopasowane do wielkości zakupionego zbiornika. Oczyszczają one skutecznie wodę ze szkodliwych zanieczyszczeń oraz umożliwiają jej doskonały obieg. Istotna jest również naturalna widoczność w samym zbiorniku i jego swoista przepuszczalność światła. Dobrym wyborem może być tutaj szkło Optiwhite. Cechą charakterystyczną tego niesamowitego krystalicznie białego szkła Optiwhite jest jego specyficzna przeźroczystość.

ryby-2
przynależy ono do grupy szkieł optycznych-odżelazionych, cechuje się niezwykle istotnym współczynnikiem przepuszczalności światła - 100%. Zdecydowanie większym od normalnego szkła, z jakiego zrobione są normalne akwaria (np. tutaj). Dzięki niemu akwarium to sprawia wrażenie tafli wody zawieszonej niemal w powietrzu. Barwy wszystkich ryb i zieleń glonów są niesamowicie jaskrawe. Taki efekt można otrzymać tylko przy tym typie szkła. W odróżnieniu od Optiwhite takie zupełnie standardowe szkło, z jakiego zrobione są tradycyjne akwaria posiada najczęściej charakterystyczne sztuczne niebiesko-zielonkawe zabarwienie.

Kolejne artykuły

Konie to z pewnością fantastyczne zwierzęta

Stadnina zimą
Twórca: Kaarina Dillabough
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż ogólnie nie jestem miłośnikiem zwierząt, nigdy takowego nie miałem, to tak naprawdę konie akurat bardzo lubię. Być może dlatego, że przecież bardzo często konie są czymś dużo więcej, aniżeli wyłącznie zwierzakami? Przecież wcale nie jest powiedziane, że konie nadają się tylko do jazdy na nich. Oczywiście jazda konna ma sporo zalet, ale myślę, iż bardzo często konie praktycznie potrafią uratować nam życie. A przynajmniej stan zdrowia. I wcale nie przesadzam, szanowny czytelniku!


Należy poświęcić te kilka złotych, by zadbać należycie o zbiornik z rybkami.Wniesiony z początku udział wynagrodzi zawsze prestiż i piękna prezencja akwarium. Zbiornik dla rybek wbrew pozorom nie musi być zbyt kosztowny, ani wymagać ogromnych ilości czasu. Polecane produkty dla amatorów akwarystyki da się też zobaczyć w prasie specjalistycznej czy ulotkach reklamowych wielkich i popularnych firm. Dużą liczbę przykładów konkretnych akwariów i ich wyposażenia da się odnaleźć w sieci wpisując chociażby hasło akwarium.
Twórca: S.D.
18-07-12 10:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.