Kotek w naszym życiu

Dzieci w pewnym wieku dorastają do pewnej odważnej decyzji i któregoś pięknego dnia ogłaszają nam, że pragną mieć zwierzaka. Mógł to być wpływ rówieśników. Jeżeli w mieszkaniu obok jakiś brzdąc ma świnka morska lub inne stworzonko jest na osiedlu kimś. Pozostałe dzieci chcą przecież zwierzaka ponosić, pofiglować z nim trochę. W tym momencie ten dzieciak jest królem i tylko od jego zachcianki zależy, kto potem weźmie na ręce jego chomika.
Jeżeli więc nasze dziecko uparło się, by mieć puchatego przyjaciela, trzeba mu przedstawić, jakie z tym łączą się następstwa. Pupil to nie jedynie same radości, ale przede wszystkim codzienne obowiązki. Pociecha musi rozumieć, że zwierzątko musi dostawać pokarm, musi być myte, a czasami- wyprowadzane. Jeżeli dziecko pojmuje wagę tych wielu zasad i przyjmuje je, powinniśmy się nad tym zastanowić.

Zawsze jest kłopot- wolimy kociaka, czy pieska? W przypadku tej pierwszej opcji obowiązek czyszczenia odpada. Kotki to wyjątkowo czyste istoty i potrafią same zadbać o siebie. Są także wielkimi indywidualnościami. Zawsze chadzają swoimi ścieżkami i to one decydują, kiedy możemy je pieścić, nie odwrotnie. Także, wybierając kupno kota, wpuszczamy do swojego domu małego władcę. Więcej tutaj

Twórca: Qole Pejorian
To, że kotki mają swoją opinię na każdy temat, zupełnie nie znaczy, że nie chcą się bawić. Dlatego, aby zafundować dużą frajdę naszemu pupilowi, można mu kupić odpowiednie zabawki dla kota . Znajdziemy je we wszystkich sklepach zoologicznych. Można je także kupić online. Do najczęściej kupowanych należą myszki. Można je dostać w wielu rodzajach. Zwykle są wypełniane kocimiętką. Mogą służyć jako gryzak albo narzędzie zabawy.


Kolejne artykuły

Gdy mamy kociaka w pokoju

Koty to niezwykłe istoty. Każdy, kto posiada to zwierzę w domu, z pewnością to potwierdzi. Jeżeli zatem w odpowiedzi na wieczne namowy naszego dziecka, pragniemy mu wreszcie kupić jakiegoś zwierzaka, warto pomyśleć właśnie o kotku.
Kotki to zwierzaki bardzo samodzielne. Mogą sobie dać radę bez ludzi, jednakże łaskawie tolerują naszą obecność w otoczeniu. Gdy bowiem decydujemy się na kota, trzeba nam wiedzieć, że wprowadzamy do naszego mieszkania absolutnego władcę. To właśnie on decyduje, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kota, bez wątpienia nauczy się pokory, ponieważ to zwierzę z pewnością nie da sobą rządzić.


Korzystając z usług sklepu w sieci możemy od razu zamówić specjalną karmę dla kotków, która zawiera odpowiednie dla naszego zwierzaka elementy odżywcze. Odpowiednie karmienie to gwarancja, że nasz kot będzie rósł tak jak trzeba, a jego futro będzie pięknie się błyszczeć.
18-07-12 03:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.