Kotek w naszym życiu

Dzieci w pewnym wieku dorastają do pewnej odważnej decyzji i któregoś pięknego dnia ogłaszają nam, że pragną mieć zwierzaka. Mógł to być wpływ rówieśników. Jeżeli w mieszkaniu obok jakiś brzdąc ma świnka morska lub inne stworzonko jest na osiedlu kimś. Pozostałe dzieci chcą przecież zwierzaka ponosić, pofiglować z nim trochę. W tym momencie ten dzieciak jest królem i tylko od jego zachcianki zależy, kto potem weźmie na ręce jego chomika.
Jeżeli więc nasze dziecko uparło się, by mieć puchatego przyjaciela, trzeba mu przedstawić, jakie z tym łączą się następstwa. Pupil to nie jedynie same radości, ale przede wszystkim codzienne obowiązki. Pociecha musi rozumieć, że zwierzątko musi dostawać pokarm, musi być myte, a czasami- wyprowadzane. Jeżeli dziecko pojmuje wagę tych wielu zasad i przyjmuje je, powinniśmy się nad tym zastanowić.

Zawsze jest kłopot- wolimy kociaka, czy pieska? W przypadku tej pierwszej opcji obowiązek czyszczenia odpada. Kotki to wyjątkowo czyste istoty i potrafią same zadbać o siebie. Są także wielkimi indywidualnościami. Zawsze chadzają swoimi ścieżkami i to one decydują, kiedy możemy je pieścić, nie odwrotnie. Także, wybierając kupno kota, wpuszczamy do swojego domu małego władcę. Więcej tutaj

Twórca: Qole Pejorian
To, że kotki mają swoją opinię na każdy temat, zupełnie nie znaczy, że nie chcą się bawić. Dlatego, aby zafundować dużą frajdę naszemu pupilowi, można mu kupić odpowiednie zabawki dla kota . Znajdziemy je we wszystkich sklepach zoologicznych. Można je także kupić online. Do najczęściej kupowanych należą myszki. Można je dostać w wielu rodzajach. Zwykle są wypełniane kocimiętką. Mogą służyć jako gryzak albo narzędzie zabawy.


Kolejne artykuły

Gdy mamy kociaka w pokoju

Koty to niezwykłe stworzenia. Każdy, kto posiada to zwierzę w mieszkaniu, na pewno się z tym zgodzi. Jeśli zatem w odpowiedzi na usilne namowy naszego brzdąca, chcemy mu wreszcie dać jakieś zwierzątko, można pomyśleć właśnie o kociaku.
Koty to zwierzaki wyjątkowo niezależne. Potrafią sobie poradzić bez człowieka, jednakże łaskawie znoszą naszą obecność w otoczeniu. Kiedy bowiem decydujemy się na kota, musimy wiedzieć, że wpuszczamy do naszego domu niepodzielnego władcę. To właśnie on decyduje, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które posiada kotka, na pewno nauczy się cierpliwości, ponieważ ten zwierzak z pewnością nie pozwoli sobą manipulować.


Korzystając z usług sklepu w sieci możemy od razu zamówić specjalną karmę dla kotków, która zawiera odpowiednie dla naszego zwierzaka elementy odżywcze. Odpowiednie karmienie to gwarancja, że nasz kot będzie rósł tak jak trzeba, a jego futro będzie pięknie się błyszczeć.
18-07-12 03:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.