Jaką karmę kupić dla naszego kota?

Mały brzdąc, który z zapałem poznaje otaczający go świat, umie nas zaskoczyć. Są takie rodzaje pytań, których pragnęlibyśmy przez dłuższy okres nie usłyszeć z ust własnego malucha. Ale wreszcie przyjdzie ten tyle już odwlekany moment i nasza pociecha z całym zdecydowaniem ogłasza wszem i wobec, że musi mieć zwierzątko.
Wpatruje się w nas tym błagalnym wzrokiem, któremu tak trudno jest się oprzeć i nie wiemy, co możemy uczynić. Z autopsji wiemy, jak wygląda dziecięca opieka nad żywym stworzeniem. Najczęściej polega ona na beztroskiej zabawie ze zwierzęciem, podczas kiedy to właśnie rodzice muszą zajmować się innymi, już nie tak przyjemnymi czynnościami. Zanim jednak kategorycznie się sprzeciwimy, pomówmy poważnie z dzieciakiem i powiedzmy mu, jakie będą jego obowiązki. Jeżeli maluch obieca, że będzie przestrzegał wszystkich reguł, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się zgodzić.

Świetnym pomysłem może się okazać kiciuś. Koty to zwierzęta bardzo samodzielne, które same doskonale zadbają o własną higienę. Nie należy ich także codziennie wyprowadzać. Koty znane są z tego, że chodzą własnymi drogami. Nasza rola opiekuna jest ograniczona właściwie tylko do dokarmiania naszego pupila i organizowania systematycznych wizyt u weterynarza. Jeśli chodzi o właściwe żywienie naszego kociaka, to możemy się tu wykazać. Najpopularniejsza jest mokra karma (zobacz: kanadyjska karma dla psa) dla kota.

Musimy jednak sprawdzić, czy posiada ona wszelkie, potrzebne naszemu ukochanemu drapieżnikowi, witaminy i składniki odżywcze. Najlepiej odwiedzić dobry internetowy sklep zoologiczny i zorientować się, która karma jest dla naszego kotka wskazana: ziwipeak karmy dla kotów, czy karmy dla kotów brit. A może lepiej zdecydować się na karmy suche dla kotów animonda? Firm, produkujących pokarm dla tych zwierząt jest naprawdę dużo. Jeżeli mamy wątpliwości, warto porozmawiać z weterynarzem lub pracownikiem sklepu zoologicznym.


Kolejne artykuły

Co tak rzeczywiście jest w karmach dedykowanych dla kotów?

Karma sucha dla kotów Acana
Źródło: www.zwierzakowo.pl
Żywienie twojego czworonoga jest niesamowicie ważne. Dobór odpowiedniej diety trzeba zawsze konsultować z lekarzem specjalistą. Musi on wziąć pod lupę ”parametry” twojego zwierzęcia – przede wszystkim wiek, płeć, kastrację oraz przebyte choroby. To bezdyskusyjne, że zwierzęta starsze powinny być karmione czym innym, niż szczeniaki, a sterylizowany kot inną karmą, niż ten bez operacji.

Odpowiednie pożywienie zapewni naszemu pupilowi potrzebną mu do figli werwę, a także sprawi, że jego futerko będzie pięknie się błyszczeć.
20-06-25 14:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.