Co tak rzeczywiście jest w karmach dedykowanych dla kotów?

Jedzenie twojego kota lub psa jest bardzo istotna. Dopasowanie odpowiedniej diety musisz zawsze konsultować z weterynarzem. Musi on wziąć pod uwagę charakterystykę twojego zwierzęcia – przeważnie liczbę lat, płeć, kastrację oraz stan zdrowia. To bezdyskusyjne, że czworonogi starsze muszą być inaczej odżywiane, niż małe, a sterylizowany kot w inny sposób, niż ten bez operacji.

Karmy suche dla kotów (najlepsze karmy suche dla kotów są tu) – trzon żywienia twojego przyjaciela. Dokładnie oglądaj etykiety –ważna jest obecność mięsa (wartościowego) oraz mikroelementów (z owoców, zboża bądź warzyw). Takie karmy powinny posiadać w sobie też taurynę – cenny aminokwas, który wzmacnia serduszko twojego zwierzaka.

Karmy mokre dla kotów – traktuj je jako uzupełnienie diety. Najczęśniej stają się jedynym ratunkiem w wypadku czworonogów, które bardzo różnie podchodzą do jedzenia. Tutaj wskazówki selekcji brzmią podobnie, co w przypadku karmy suchej. Decyduj się na jak najwyższą domieszkę mięsa i minerałów. Pamiętaj! Wykastrowane kocurki nie powinny dostawać zbyt wiele karmy mokrej z zawartością ryb.

Karmy suche dla psów (karmy suche dla psów wdobrej cenie tutaj) - tu jest odwrotnie, niż w żywieniu kota.

Szukasz niebanalnego tekstu, który przedstawia użyteczne sprawy? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, ponieważ niewątpliwie Ci się przyda. Uczciwie zalecam ten link (http://www.calypso.com.pl/nasze-kluby/wroclaw/).

Sucha karma powinna być dla pupila bonusem, a nie bazą meny. Jest to zależne od składu produktów.

[Karmy mokre dla psów – zasadnicza jest tu obecność dodatków pochodzenia zwierzęcego, które są najlepiej przyswajane przez żołądek twojego przyjaciela. Więc dobrze badaj opakowanie dowiadując się, czy nie ma tam za dużo elementów w postaci np. soi. Jeśli chodzi o mikro i makroelementy, ważne są: - l-karnityna, błonnik, olej rybi oraz glukozamina.

Karmy weterynaryjne dla psów – przepisywane przez weterynarza. Lecznicze diety są zalecane do karmienia wysterylizowanych kotów, psów ze skłonnością do tycia i w wielu innych sytuacjach.

Karmy weterynaryjne dla kotów – identycznie, jak w przypadku karm weterynaryjnych dla psów. Przykładowo: wykastrowany kocurek musi jeść odpowiednią karmę, która nie będzie źle wpływać na układ moczowy. Wysterylizowana suczka też powinna jeść inaczej, przede wszystkim ze względu na potencjalną łatwość do nadwagi.
20-09-10 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.