Jazda konna - fantastyczne hobby

Jazda na koniach kiedyś będąca sportem wybranych lub traktowana użytkowo, dziś dostępna dla wszystkich, przeżywa swój renesans w dziedzinach rekreacji, jak też zdrowotnej. Żyjąc w pośpiechu i stresie, zapominamy jak niezbędny dla człowieka jest kontakt z przyrodą. Jazda konna jest nie tylko rewelacyjnym sportem polepszającym kondycję i sylwetkę, ale też jest sposobem na relaks i odcięcie od nudnej rzeczywistości.
koń
Źródło: morguefile.com
Przebywanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie istotne. Uczy, rozwija wrażliwość, ma moc pokonywania ograniczeń i oporu. Hipoterapia (Hipoterapia) w odrobinę innej postaci niż dziś, funkcjonuje od starożytności. Od więcej niż połowy wieku cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym zaskakującego, przebywanie z koniem ma w sobie troszkę czarów. Żadna inna forma rehabilitacji nie oddziałuje tak całościowo jak hipoterapia. Współpraca klienta, opiekuna i zwierzęcia zawsze jest unikatowa, mimo że posiada duże spektrum możliwości, działając psychomotorycznie, a nawet społecznie.

Stajnia Warszawa (Stajnia Warszawa) ze swoją długoletnią historią ścigania na Służewcu, niejako wymaga podtrzymywania tradycji i skorzystania z oferowanych opcji. Dalej wiele młodych osób od najwcześniejszych lat ćwiczy własne umiejętności jazdy konnej i zdecydowanie należy zaakcentować, że jest to sport na całe życie. Dla starszych też, ponieważ na nauczenie się jazdy konnej nigdy nie bywa za późno, a konie wiele wybaczają.

W okresie zimowym, nie tylko dla wieloletnich jeźdźców znajdą się w stajniach ciekawe rozrywki. Przez wiele stajni oferowany jest na przykład kulig (kulig), cieszący w taki sam sposób starszych jak i maluchy. Jest to bardzo dobry sposób na spędzenie mroźnego weekendu poza miastem. Pamiętać powinno się jednak o tym, że na kulig w zimny dzień trzeba się solidnie ubrać, a dalej już tylko pozwolić sobie na odczuwanie przyjemności w pierwotnej postaci. Stukot kopyt, prędkość, padający biały śnieg… taka atmosfera służy odcięciu się od zmartwień.

Kolejne artykuły

Konie to z pewnością fantastyczne zwierzęta

Stadnina zimą
Twórca: Kaarina Dillabough
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż w zasadzie nie lubię zwierząt, nigdy takowego nie posiadałem, to w zasadzie konie akurat bardzo lubię. Być może z takiej przyczyny, że przecież bardzo często konie są czymś nieco więcej, aniżeli tylko zwierzakami? Przecież nie można powiedzieć, że konie nadają się wyłącznie do jazdy na nich. Naturalnie jazda konna ma dużo atutów, ale myślę, iż w wielu przypadkach konie niemal potrafią uratować człowiekowi życie. A już przynajmniej zdrowie. I wcale nie przesadzam, szanowny internauto!


Nieważne z jakiego powodu wybieramy się do stadniny koni, każdy znajdzie tam coś zajmującego, co spowoduje że jego życie stanie się choć odrobinę bardziej kolorowe, a ponadto stajnia warszawa zawsze przywita wszystkich szeroko otwartymi drzwiami.
20-01-28 11:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.