Zwierzęta
koty

W jaki sposób przetrwać z ze zwierzakiem pod jednym dachem

Przyprowadzając kota do mieszkania, trzeba zabiegać o to, żeby było ono należycie przystosowane do oczekiwań małego pupila. Wystarczy kilka niewielkich zmian, żeby nasz ulubieniec czuł się u nas komfortowo i swobodnie. Obecność kota w naszym domu często wiąże się z dużą radością każdego domownika, nie wolno jednak zapominać również o tym, iż jest to również obowiązek. Trzeba zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo oraz odpowiednią ilość przestrzeni do poruszania się. Dlatego właśnie warto wyposażyć mieszkanie w akcesoria dla zwierząt, które bez wątpienia ułatwią nam wychowywanie naszego kota.
mastiff z Tybetu
Twórca: Pets Adviser
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego posiadania psa to naprawdę spora przyjemność?

Napisać, że pies jest największym przyjacielem człowieka to tak naprawdę jakby powiedzieć, że Poznań mieści się na terytorium naszego kraju. Wszyscy to świetnie wiedzą. Jednakowoż należy to ciągle powtarzać, ponieważ ciągle w polskich schroniskach żyje dużo psiaków, które ze smutkiem w oczach czekają na nowego pana, takiego człowieka, który je przygarnie
.
konie
Źródło: flickr.com

Ferie zimowe - może stadnina koni?

Kiedyś jazda konno była elementem dnia codziennego - choć i tak nie można powiedzieć, że wszystkich było stać na kupno konia. A dzisiaj? No cóż, jeśli mamy auta, a na dodatek są autobusy oraz pociągi, nie może zdziwić, iż konie w transporcie są w zupełności zbędne. Jednak w rolnictwie nadal są one z pewnością pożądane. W branży turystycznej także, a na pewno są fajną atrakcją turystyczną. Zwłaszcza dzieci powinny być szczęśliwe, jeśli odwiedzą stadninę koni. Naturalnie to powinna być taka stadnina, w której konie są szanowane, w 100% zadbane. To dobrze, że wzrasta świadomość społeczna, ponieważ te zwierzęta też mają uczucia.
Kot, zwierzęta domoiwe
Twórca: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu

Jak najlepiej dbać o najlepszą i zbilansowaną dietę kota?

Od wielu wieków blisko nas były zwierzęta, zwłaszcza paru różnych gatunków. Bardzo przyjacielskie już wieki temu były psy – właściwie wilki, należące jednak do krewniaków psów – jakie dotąd snuły się za ludzkimi gromadami w oczekiwaniu na resztki z ich łowów, że stały się czymś naturalnym w tych plemionach. Zaczęto je oswajać i korzystać z nich do pilnowania mienia, wsparcia w łowach i tak dalej. Obecnie psy najróżniejszych ras, tak odmiennych, że skłaniają do zadawania pytań, czy należą jeszcze do jednego gatunku, towarzyszą ludziom na wsi i w miejskich blokach.
Kot domowy
Twórca: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W jaki sposób najlepiej dbać o zdrowie ukochanego kota?

Zwierzęta towarzyszą ludziom od dawnych epok. Kiedy tylko ludzie pierwotni nauczyli się wykazywać większą inteligencją, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że zwierzęta mogą służyć do czegoś więcej niż do zdobywania mięsa i skór. Pojawiła się idea hodowania, a wilki, które później dość długo i stopniowo zmieniały się w nieco odmienny gatunek, poniekąd współcześnie znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane częściowo jako przyszywani członkowie rodzin, oraz wyjątkowo uważne i przydatne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do alarmowania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.
Kot, zwierzęta domoiwe
Twórca: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu

Rób zakupy taniej dla zwierzaka

Jednym z najbardziej specyficznych punktów sprzedaży jest sklep zoologiczny. Jego specyfika bierze się przede wszystkim z towarów, jakie są tam oferowane. W dużej liczbie przypadków bowiem poza elementami dla zwierząt oferuje się tam także żywe osobniki.
Kot, zwierzęta domoiwe
Twórca: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu

Jak sporo taniej utrzymać własnego zwierzaka?

Chociaż ciągle utrzymanie zwierzęcia - psa czy kota, zasadniczo nie jest ogromnym wydatkiem, to jednakże zwłaszcza w ostatnim czasie nietrudno dostrzec, że ludzie narzekają, iż aktualnie nawet utrzymanie małego zwierzaka nie jest proste. No cóż, jeśli mamy spore spowolnienie gospodarcze, nie możemy sądzić, że tylko ludzie będą za to płacić. Oczywiście w żadnym razie nie można pozbywać się własnego zwierzęcia, to nie ma żadnego sensu. Należy po prostu znaleźć takie miejsce, w którym smycze bądź kuwety dla kotów są nieco tańsze.
Pies rasy mastif tybetański
Twórca: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Czym się cechuje mastif tybetański oraz którą hodowlę dobrze jest wziąć pod uwagę

Podczas zakupu nowego zwierzęcia potrzeba zatroszczyć się o niezwykle wielką ilość spraw powiązanych z potrzebami gatunkowymi niektórych zwierząt, takich jak chociażby mastif tybetański. Każdej osobie zależy, aby jego zwierzę czuło się w domu jak najlepiej i psy nie są tu przecież żadnym wyjątkiem. W dzisiejszych czasach wybranie odpowiedniej hodowli psów nie bywa zwyczajowo rzeczą łatwą, zwłaszcza w przypadku mastifa tybetańskiego. W dużej ilości placówek zajmujących się tego rodzaju działalnością prosto popaść w dezorientację. Z tego powodu trafionym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zaznajomienie się z charakterystyką tej konkretnej rasy psa.
Pies mastif tybetański
Twórca: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Na którą rasę psów warto dzisiaj stawiać?

Co musimy wiedzieć o rasie psów mastif tybetański jakiś czas przed tym, jak zostaniemy właścicielami takiego psa? Głównie pod uwagę powinniśmy brać dobre warunki, jakie są idealne dla tych piesków. Prowadzimy całkowicie profesjonalną opiekę, taką jak hodowla mastif tybetański – jako ważna rasa. Dzięki dużemu doświadczeniu możemy zaoferować wiele cennych wskazówek zainteresowanym kupnem takiego psa klientom. Wszyscy klienci liczą na naszą pomoc, a takową gwarantujemy każdemu.
Stadnina zimą
Twórca: Kaarina Dillabough
Źródło: http://www.flickr.com

Konie to z pewnością fantastyczne zwierzęta

Chociaż w zasadzie nie lubię zwierząt, nigdy żadnego nie posiadałem, to zasadniczo konie akurat lubię. Może z tej przyczyny, że w końcu w wielu przypadkach konie są czymś dużo więcej, niż wyłącznie zwierzakami? W końcu nie można powiedzieć, że konie nadają się tylko do jazdy na nich. Naturalnie jazda konna ma dużo atutów, ale wychodzę z takiego założenia, iż bardzo często konie niemal potrafią uratować nam życie. A przynajmniej zdrowie. I wcale nie przesadzam, drogi czytelniku!
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.