Psy
Kot domowy
Twórca: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W jaki sposób najlepiej dbać o zdrowie ukochanego kota?

Zwierzęta dotrzymują kroku człowiekowi od dawnych epok. Gdy tylko ludzie pierwotni nauczyli się wykazywać lepszą inteligencją, niż zwierzęta, pojęli, że te stworzenia potrafią służyć do czegoś więcej niż do zabijania i dawania przyodziewku. Pojawiła się idea hodowania, a wilki, które w następnych tysiącleciach dość długo i powoli przekształcały się w nieco odmienny gatunek, poniekąd współcześnie rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były przygarniane częściowo jako przyszywani członkowie plemion, oraz bardzo czujne i przydatne narzędzia: do tropienia, do alarmowania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.
Tibetan mastiff
Twórca: Andrea Arden
Źródło: http://www.flickr.com

Fachowa pielęgnacja psa i kotka

Wychowywanie czworonoga to właściwie duży worek problemów i przyjemności. Wierny pies gwarantuje dużo radości i uśmiechu nawet w pechowe dni. To idealny kompan do dalekich wędrówek i obrońca. ko, mimo swojej mniej przystępnej natury, też umie się skutecznie zaprzyjaźnić z ludźmi. Spanie z puszystym, mruczącym kotem to wielka przyjemność.
Tibetan mastiff
Twórca: Andrea Arden
Źródło: http://www.flickr.com

Hodowla psów rasowych tibetan mastiff w Polsce

Nieprostą w hodowli rasą jest w opinii wielu fachowców właśnie tibetan mastiff. Te rasowe psy wywierają wrażenie swym sprytem oraz niepodrabianą urodą. Określona hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym obszarze ekspertów zachęca potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie czy nepalskie linie krwi mastiffów przyjechały do nas bardzo dawno, a do dzisiaj rasa ta cieszy się wzrastającym ciągle zainteresowaniem.
Koty Bengalskie
Twórca: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zwierzęta w domach – co dawać domowemu kotu, aby zachował zdrowie?

Ludzie od lat przygarniali do swoich obejść zwierzęta. Zaczęło się to daleko w przeszłości i ciągnie się to do teraz. Po pierwsze, pewne zwierzęta są trzymane w celach użytkowych, do ubicia i na mięso. Druga rzecz - nawet ludzie pierwotni zaczynali zauważać, że niektóre gatunki, przede wszystkim psowate, łatwo oswoić, a gdy już się to powiedzie, te odwdzięczają się nie tylko oddaniem i lojalnością, ale także czujnością, czy też, po właściwym szkoleniu, wsparciem w tropieniu i łowach.
Kot, zwierzęta domoiwe
Twórca: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu

Rób zakupy taniej dla zwierzaka

Jednym z najbardziej nietypowych punktów sprzedaży jest sklep zoologiczny. Jego specyficzny charakter wypływa w pierwszej kolejności z asortymentu, jaki jest tam oferowany. W wielu przypadkach bowiem poza akcesoriami dla zwierząt sprzedaje się tam również żywe zwierzęta.
Twórca: Grumpy Chris

Wybór karmy dla psiaka

To naturalnie, że karma dla psa jest jedną z ważniejszych spraw. Są różne szkoły, niektórzy gotują zwierzętom, mimo wszystko odpowiednie jedzenie dla psa bardzo trudno przyrządzić.
Pies rasy mastif tybetański
Twórca: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Jakim sposobem zatroszczyć się o własnego psa

Każdy właściciel pupila wie jak ważne jest dbanie o własnego czworonoga wie. Wszyscy właściciele zwierząt powinni wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego czworonoga. Odpowiednia higiena jego sierści, jamy ustnej oraz racjonalne żywienie w każdym przypadku są niezaopatrzone. Aby sierść naszego czworonoga była zadbana i lśniąca musimy dobrze o nią zadbać a także dobierać kosmetyki przeznaczone dla czworonogów. Pod żadnym pozorem nie korzystajmy kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Należy zakupić odpowiedni szampon dla psów.

Jaka karma dla psów jest najlepsza?

Wybranie dobrej karmy dla ukochanych psów nie bywa zazwyczaj rzeczą prostą. Aby trafnie dokonać wyboru najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Poznać firmy produkujące karmy i kierować się osądami tylko cenionych i doświadczonych fachowców. W dzisiejszych czasach warto bowiem zapewnić ukochanym psom wszystko co dla nich najlepsze.
pies
Twórca: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zdrowie czworonoga

Wielu właścicieli ceniących własne psy decyduje się na dawanie im pokarmów gotowych. Takie traktowanie zwierząt jest silnie polecane przez sporą rzeszę znawców. Internetowy sklep zoologiczny to miejsce gdzie odpowiednie karmy można nabyć szybko i tanio. W dwudziestym pierwszym wieku warto zapewnić pupilom wszystko co dla nich najlepsze, zadbać szczególnie intensywnie o ich prawidłowy rozwój.
Kot, zwierzęta domoiwe
Twórca: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu

Jak sporo taniej utrzymać własnego zwierzaka?

Choć nadal utrzymanie zwierzaka - psa bądź kota, ogólnie nie jest bardzo dużym wydatkiem, to jednak zwłaszcza ostatnio można zauważyć, że Polacy mówią, iż aktualnie nawet utrzymanie domowego zwierzęcia nie jest łatwe. Cóż, jeżeli jest znaczne spowolnienie gospodarcze, nie powinniśmy sądzić, że wyłącznie żywi ludzie będą musieli cierpieć. Naturalnie nigdy nie można pozbyć się swojego zwierzęcia, to nie ma sensu. Należy najzwyczajniej znaleźć takie miejsce, gdzie smycze albo kuwety dla kotów są nieco tańszymi wydatkami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.