Pies
Karmy dla psów ZiwiPeak
Źródło: www.zwierzakowo.pl

Jaka karma będzie najlepsza dla naszego psa?

Dla prawidłowego rozwoju pies potrzebuje zbilansowanego pożywienia, odpowiedniego do wieku, rozmiaru i zapotrzebowania energetycznego. Najistotniejsze w diecie naszego zwierzęcia są białka, węglowodany, tłuszcze, a także witaminy i minerały. Odpowiednio dobrana sucha karma dla psa dostarcza mu wszystkich niezbędnych składników, aby przez cały czas cieszył się dobrym zdrowiem.
tibetan mastiff
Twórca: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie są przyczyny posiadania psa w swoim mieszkaniu?

Niegdyś psy w dużej mierze służyły swoim właścicielom jako bardzo dobra ochrona przed chociażby drapieżnikami. W szczególności na polskiej wsi nierzadko psy były praktycznie nieodłączną częścią krajobrazu. Obecnie nadal psy są w wielu przypadkach wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, np. są bardzo dobre jeśli w rachubę wchodzi ochrona. Naturalnie akurat w tym wszystkim nie ma nic nagannego, w końcu jeśli psy są dobrze traktowane, to bez wątpienia nie jest im źle. Jednakże takie zwierzaki jak przykładowo tibetan mastiff breeders, są uwielbiane akurat nie z takich przyczyn.
Karma sucha dla kotów Acana
Źródło: www.zwierzakowo.pl

Co tak rzeczywiście jest w karmach dedykowanych dla kotów?

Żywienie twojego zwierzęcego pupila jest bardzo ważne. Dobór odpowiedniej diety należy zawsze konsultować z lekarzem specjalistą. Musi on ocenić cechy twojego przyjaciel – przeważnie wiek, płeć, fakt sterylizacji oraz ogólną kondycję. To jasne, że zwierzęta starsze muszą być inaczej odżywiane, niż młode, a sterylizowany kot w inny sposób, niż ten bez operacji.
Tibetan mastiff
Twórca: Andrea Arden
Źródło: http://www.flickr.com

Hodowla psów rasowych tibetan mastiff w Polsce

Niebanalną w hodowli rasą jest w opinii wielu ekspertów właśnie tibetan mastiff. Te rasowe psy robią wrażenie własnym sprytem i szczególną urodą. Określona hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym temacie specjalistów może zmotywować potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie i nepalskie linie krwi mastiffów przyjechały do nas bardzo dawno, a do dziś rasa ta cieszy się wzrastającym stale zainteresowaniem.
Tibetan mastiff
Twórca: Andrea Arden
Źródło: http://www.flickr.com

Fachowa pielęgnacja psa i kotka

Wychowywanie zwierzaka to generalnie jeden wielki worek problemów i przyjemności. Wierny pies daje wiele szczęścia nawet w ponure dni. To idealny kompan do dalekich wędrówek i gwarant bezpieczeństwa. ko, mimo swojej ostrożnej natury, też umie się szybko zaprzyjaźnić z właścicielem. Zasypianie z ciepłym, mruczącym kotkiem to spora przyjemność.
Pies rasy mastif tybetański
Twórca: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie nadchodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż pragnie posiadać w domu zwierzątko. To dość istotna sprawa i trzeba się nad nią odpowiednio zastanowić. Na pewno nie powinniśmy zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że pozwalamy na to, tylko po to, aby przestało nas tą prośbą zamęczać. Oszukiwanie dziecka może przynieść jeszcze gorsze efekty niż brak zgody. Zanim jednakże zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na spokojnie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.