Dziecko

Gdy mamy kociaka w pokoju

Koty to zadziwiające istoty. Każdy, kto ma to zwierzę w mieszkaniu, na pewno się z tym zgodzi. Jeśli zatem reagując na usilne prośby naszego malucha, chcemy mu w końcu dać jakiegoś zwierzaka, można pomyśleć właśnie o kociaku.
Kotki to zwierzęta bardzo samodzielne. Potrafią sobie poradzić bez ludzi, aczkolwiek łaskawie znoszą naszą egzystencję w mieszkaniu. Kiedy bowiem decydujemy się na kota, musimy wiedzieć, że wpuszczamy do swojego domu niepodzielnego króla. To właśnie od niego zależy, kiedy możemy go pogłaskać lub pobawić się. Dziecko, które ma kociaka, na pewno nauczy się cierpliwości, ponieważ ten zwierzak na pewno nie da sobą rządzić.
kot
Twórca: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Nasza pociecha chce mruczka

W momencie gdy nasze dziecko upiera się, aby posiadać małe stworzonko, nie mamy serca, aby zaprotestować. Oczywiście, trzeba naszą pociechę uświadomić o rozmaitych obowiązkach, jakie spoczywają na posiadaczu zwierzęcia.
Pies rasy mastif tybetański
Twórca: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie nadchodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż pragnie posiadać w domu zwierzątko. To dość istotna sprawa i trzeba się nad nią odpowiednio zastanowić. Na pewno nie powinniśmy zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że pozwalamy na to, tylko po to, aby przestało nas tą prośbą zamęczać. Oszukiwanie dziecka może przynieść jeszcze gorsze efekty niż brak zgody. Zanim jednakże zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na spokojnie.
Roztocze
Twórca: Jacek Becela
Źródło: www.flickr.com

Jak można zająć własnemu dziecku przynajmniej część wakacji?

Wakacje w naszym kraju, zresztą nie tylko u nas, są bardzo długie - chociaż naturalnie fakty są takie, że uczniowie z pewnością narzekają na to, iż przerwa szkolna jest zbyt krótka. Można śmiało powiedzieć, iż nie jest zbyt łatwo uchronić własne dziecko przed nudą. Bo chociaż niby dzieciaki czekają na lato, to gdy już nadejdzie koniec czerwca, zaczynają się małe kłopoty... Jednak nie jest powiedziane, że we wszystkich przypadkach dzieciaki nie będą mieć ponadprzeciętnych wspomnień z sezonu wakacyjnego. O co dokładniej chodzi?
Akwarium
Twórca: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Jakie zwierzątko dla małego dziecka

Dziesiątki opiekunów nie wie, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzę domowe. Czy zatem jest to godny polecenia pomysł? Czy mądrze jest sprawić dziecku zwierzaka? Jakie są wady a jakie zalety takiej decyzji? No i które zwierzę będzie najlepszym wyborem?

Kotek w naszym życiu

Dzieciaki w pewnym wieku dorastają do pewnej śmiałej decyzji i pewnego pięknego poranka oświadczają nam, że pragną mieć zwierzątko. Może to być wpływ innych dzieci. Jeżeli w sąsiedztwie jakiś maluch ma świnka morska lub inne zwierzątko jest na podwórku kimś. Inne dzieci pragną przecież zwierzątko pogłaskać, pobawić się z nim trochę. W tym momencie ten maluch jest panem i władcą i jedynie od jego widzi mi się zależy, kto tym razem weźmie do ręki jego świnkę.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.