Oświetlenie
Rybki, akwarium
Twórca: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Gdzie jest Nemo?

Od kiedy bajka wytwórni Walta Disney’a pod tym tytułem weszła na ekrany kin, dzieci na całym globie dosłownie zwariowały na punkcie tej kolorowej rybki. W sklepach z akcesoriami dla zwierząt gwałtownie jej sprzedaż poszła w górę. Wszystkie brzdące pragnęły mieć własnego małego Nemo. Ale akwarystyka jest popularna w naszym kraju od dawien dawna. Jeżeli zatem nasz maluch pewnego pięknego dnia będzie się do nas przymilać i zakomunikuje, że marzy o rybkach, wszystkich niezbędnych rzeczy dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest cała masa na obszarze naszej ojczyzny.
Akwarium, koniki morskie
Twórca: Selena N. B. H.
Źródło: http://www.flickr.com

Kupujemy najlepsze światło i filtr do akwarium

Widok poruszających się w wodzie rybek wśród soczystej zieleni mocno odpręża i skutecznie odciąga wzrok od ekranu. Akwarium bywa też wyjątkową dumą pokoju. Trzeba więc postanowić o jego założeniu.
Ryba pływająca w akwarium
Twórca: hisa fujimoto
Źródło: http://www.flickr.com

Wskazówki na temat odpowiedniego dla ryb wyboru oświetlenia do akwarium

Odpowiednio dopasowane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla zachowania w dobrej formie roślin w akwarium, jak również ryb i innych zwierząt. Nieprawidłowo dobrane światło może powodować obumieranie roślin w akwarium, zdychanie ryb czy nadmierny rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, istotna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Do domowego akwarium zupełnie nieprzydatne mogą się okazać niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.
akwarium, akwarystyka
Źródło: http://www.akwarystyka.sklep.pl/

Akwaria do mieszkania

Rodacy posiadają w czterech kątach rozmaite zwierzaki. Zazwyczaj towarzyszem ludzkim w Polsce jest pies, czasami kot. Bywa, że miłośnicy dziwnych żyjątek kupują takie gatunki jak tarantula lub wąż boa. A ci, którzy wolą fauna wodną, montują sobie w domach bogato wyposażone akwaria i potrafią godzinami patrzeć na dostojnie pływające w nich gatunki. Wiele eksperymentów naukowych udowodniło, że spoglądanie na rybki może znakomicie rozluźnić nawet najbardziej zdenerwowanych ludzi.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.